Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodiče v dotazníku potvrdili, že školy ve Frýdku-Místku jsou kvalitní

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Jak jsou kvalitní základní školy ve Frýdku-Místku? Na to se přímo rodičů ptal online dotazník, který město připravilo v loňském roce. Zaměřen byl hlavně na komunikaci a bezpečnost. Město už má k dispozici výsledky, které potvrdily, že školy jsou kvalitní. Každá má navíc jinou silnou stránku.

Ve Frýdku-Místku a jeho okolních částech je 12 základních škol, které navštěvuje na 4 500 žáků. Město v loňském roce připravilo anketu, která měla zjistit, jak jsou rodiče spokojeni s fungováním škol.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Pro město je velmi důležité, aby mělo zpětnou vazbu o tom, jak fungují školy, které zřizuje. My jsme se rozhodli uspořádat dotazníkové šetření, které vzniklo z popudu školské komise v jejímž čele stojí Tomáš Chrobák, pedagog. A chtěli jsme zjistit zejména klima na školách. Jak se děti cítí, jak z pohledu fyzického bezpečí, tak zejména fyzicky. Jaké mají pocity, jak tu školu vnímají. Ten dotazník měl velkou odezvu. Chtěl bych poděkovat všem rodičům. Byly školy, kde ta reakce byla více než padesátiprocentní."
Tomáš Chrobák (NMFM), radní a pedagog, spoluautor dotazníku: "Dvě hlavní témata byly komunikace, to znamená, jakým způsobem a jak komunikuje škola s rodiči. A druhým tématem bylo bezpečí. Bezpečí dětí ve škole. Jednak fyzické, ale i duševní."

Město je s výsledkem dotazníku spokojeno. Věří, že získalo od rodičů reprezentativní soubor odpovědí na to, jak jejich děti jednotlivé školy vnímají.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "To, co je velmi pozitivní, mohu říct, že každá škola má nějakou silnou specifickou stránku, ve které vyniká oproti ostatním. Nebo je jí nějakým způsobem definovaná. Což je velmi dobře. A zároveň jsme zjistili, že nemáme strukturální problém. Žádná ze škol se nepotýká s nějakým velkým problémem. A obecně toto je velmi dobrý výsledek. Samozřejmě jsme získali i řadu odpovědí, které mohou pomáhat školám mezi sebou. Protože si mohou sdělit zkušenosti z oblastí, ve kterých škola vyniká. A jinde třeba trošku ještě hledají cestu. A zároveň my jako zřizovatel můžeme být těm školám nápomocni. To, co bylo hlavním cílem, bylo nehledat chyby, ale získat informace, které použijeme k tomu, aby se ty školy mohly zlepšovat ve vztahu k dětem a k rodičům."
Tomáš Chrobák (NMFM), radní a pedagog, spoluautor dotazníku: "Spokojenost rodičů se školami je dost velká. Povedly se tam najít ale i místa, na kterých se dá pracovat. Což také beru, že velmi cenné. My jsme především rádi, že jako zřizovatelé máme představu o tom, jak veřejnost vnímá tady místní školy. Také jsme rádi, že můžeme veřejnosti předat, jaké jsou jednotlivé silné stránky školy. O to nám šlo především."

Další podrobnosti o výsledcích dotazníku jsou popsány ve zpravodaji města. Dotazník by chtělo město zhruba jednou za dva roky opakovat.

Nahlásit chybu


K tématu

K zápisům do prvních tříd přišlo ve Frýdku-Místku přes 600 dětí

27. dubna 2023 13:51 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Přes 600 dětí letos přišlo k zápisům do prvních tříd na všechny základní školy ve Frýdku-Místku i jeho okrajových částech. Zápisy probíhaly tradičně hravou formou a děti prokázaly, že se do školy těší. U stovky z nich ale rodiče požádali o odklad.

Trh vzdělávání a uplatnění ve Frýdku-Místku pomáhal žákům s výběrem střední školy

28. září 2023 12:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ve Frýdku-Místku proběhl další ročník tradičního Trhu vzdělávání a uplatnění. Akce pravidelně pomáhá žákům posledních ročníků základních škol s výběrem střední školy nebo učebních oborů. Letos se na akci představilo na 70 škol nejen z Moravskoslezského kraje.

Učitelé ze základních škol se školí pro projekt Frýdek-Místek ve 3D realitě

9. října 2023 11:20 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek ve 3D realitě. To je název projektu, v rámci kterého by měly získat základní školy ve městě dotaci 35 milionů korun na moderní vybavení IT učeben. Učitelé se už na práci s tímto vybavením připravují. Absolvují totiž školení u středoškolských kolegů.


Fotografie ze života Ostravy jsou nově k vidění ve Slezskoostravské galerii

Více než 100 černobílých reportážních fotografií z Ostravy si mohou nově prohlédnout návštěvníci Slezskoostravské galerie. Jejich autorem je významný a oceňovaný ostravský fotograf a rodák Jiří Kudělka, který své dílo vystavoval na mnoha místech v Česku i v Evropě.

Slezskoostravský korfbalový tým bojuje v baráži o účast v extralize

Slezskoostravské korfbalové družstvo KK Sokol Koblov bojovalo v neděli o účast v extralize. V prvním kole baráže se hráči setkali s prvoligovými nováčky z Prievidzy a ostřílenými několikanásobnými mistry extraligy – Českými Budějovicemi.

Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Handicap centrum Škola života funguje ve Frýdku-Místku už 33 let

Handicap centrum Škola života letos oslaví své 33 narozeniny. Za tu dobu pomohlo už stovkám klientů s mentálním postižením. Stále s nimi pracuje a adaptuje je do společnosti. Od příštího roku se stacionář transformuje na centrum denních služeb.

Frýdek-Místek zve školy i veřejnost na Den Země ve znamení Světa zvířat

Sady Bedřicha Smetany v Místku se promění na „Svět zvířat“. Stane se tak v rámci oslav Dne Země. Letošní ročník proběhne v pátek 26. dubna. Dopoledne hlavně pro školy a odpoledne pro veřejnost. Připraven bude tradičně bohatý program zvířecích, ekologických a vzdělávacích aktivit.

Frýdek-Místek zpevní některé chodníky za Centrálním hřbitově

Procházení mezi hrobovými místy na Centrálním hřbitově ve Frýdku-Místku bude komfortnější. Radnice nechá ještě letos zpevnit některé travnaté chodníčky v urnovém háji. Dostanou pevné zatravňovací dlaždice. Město tak postupně pokračuje ve zlepšování komfortu pro návštěvníky hřbitova.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Rodiče v dotazníku potvrdili, že školy ve Frýdku-Místku jsou kvalitní
Vydáno 19. února 2024 12:07, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Jak jsou kvalitní základní školy ve Frýdku-Místku? Na to se přímo rodičů ptal online dotazník, který město připravilo v loňském roce. Zaměřen byl hlavně na komunikaci a bezpečnost. Město už má k dispozici výsledky, které potvrdily, že školy jsou kvalitní. Každá má navíc jinou silnou stránku.

Ve Frýdku-Místku a jeho okolních částech je 12 základních škol, které navštěvuje na 4 500 žáků. Město v loňském roce připravilo anketu, která měla zjistit, jak jsou rodiče spokojeni s fungováním škol.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Pro město je velmi důležité, aby mělo zpětnou vazbu o tom, jak fungují školy, které zřizuje. My jsme se rozhodli uspořádat dotazníkové šetření, které vzniklo z popudu školské komise v jejímž čele stojí Tomáš Chrobák, pedagog. A chtěli jsme zjistit zejména klima na školách. Jak se děti cítí, jak z pohledu fyzického bezpečí, tak zejména fyzicky. Jaké mají pocity, jak tu školu vnímají. Ten dotazník měl velkou odezvu. Chtěl bych poděkovat všem rodičům. Byly školy, kde ta reakce byla více než padesátiprocentní."
Tomáš Chrobák (NMFM), radní a pedagog, spoluautor dotazníku: "Dvě hlavní témata byly komunikace, to znamená, jakým způsobem a jak komunikuje škola s rodiči. A druhým tématem bylo bezpečí. Bezpečí dětí ve škole. Jednak fyzické, ale i duševní."

Město je s výsledkem dotazníku spokojeno. Věří, že získalo od rodičů reprezentativní soubor odpovědí na to, jak jejich děti jednotlivé školy vnímají.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "To, co je velmi pozitivní, mohu říct, že každá škola má nějakou silnou specifickou stránku, ve které vyniká oproti ostatním. Nebo je jí nějakým způsobem definovaná. Což je velmi dobře. A zároveň jsme zjistili, že nemáme strukturální problém. Žádná ze škol se nepotýká s nějakým velkým problémem. A obecně toto je velmi dobrý výsledek. Samozřejmě jsme získali i řadu odpovědí, které mohou pomáhat školám mezi sebou. Protože si mohou sdělit zkušenosti z oblastí, ve kterých škola vyniká. A jinde třeba trošku ještě hledají cestu. A zároveň my jako zřizovatel můžeme být těm školám nápomocni. To, co bylo hlavním cílem, bylo nehledat chyby, ale získat informace, které použijeme k tomu, aby se ty školy mohly zlepšovat ve vztahu k dětem a k rodičům."
Tomáš Chrobák (NMFM), radní a pedagog, spoluautor dotazníku: "Spokojenost rodičů se školami je dost velká. Povedly se tam najít ale i místa, na kterých se dá pracovat. Což také beru, že velmi cenné. My jsme především rádi, že jako zřizovatelé máme představu o tom, jak veřejnost vnímá tady místní školy. Také jsme rádi, že můžeme veřejnosti předat, jaké jsou jednotlivé silné stránky školy. O to nám šlo především."

Další podrobnosti o výsledcích dotazníku jsou popsány ve zpravodaji města. Dotazník by chtělo město zhruba jednou za dva roky opakovat.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000041609/rodice-v-dotazniku-potvrdili-ze-skoly-ve-frydku-mistku-jsou-kvalitni