Frýdek-Místek obnovil drobné rybníčky na horním toku Bílého potoka ve Frýdeckém lese. Revitalizace se dočkaly čtyři tůně a studánka.
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/ODS), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V podstatě se jedná o to, že z té nejbližší tůně bylo prohloubeno dno, byly odtěženy sedimenty, došlo ke zpevnění hráze. Ostatní tři tůně prošly kompletním zásahem. Studánka byla obložena lomovým kamenem a PVC trubka byla nahrazena mosaznou. Došlo tak k evidentnímu a krásnému vytvoření místa pro odpočinek, ideálnímu domovu pro živočichy rostliny a samozřejmě pro místní obyvatele také ideální prostor na procházku, na pozorování přírody."
Stavební práce vyšly na zhruba 1,3 milionu korun, z toho přibližně 890 tisíc korun uhradily Norské fondy, přes 157 tisíc pak městu poskytl Státní fond životního prostředí.
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/ODS), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My se samozřejmě zaměřujeme na Frýdecký les, chtěli bychom po revitalizaci odpočinkového místa na Zátiší, které bylo v minulosti obnoveno, nyní po revitalizaci tůní také vybudovat ptačí stezku, lesopark, propojit naučné chodníky a pokud by se samozřejmě také podařilo, tak bychom byli rádi, kdyby se podařilo dopojit cyklostezku směrem do Sedlišť."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Frýdecký les je cenné území pro město nejen z pohledu toho, že je opravdu součástí města. Zároveň je to biotop, kde se podařilo vrátit přirozenou faunu a floru. A daří se to i díky revitalizovaným tůním. A my o Frýdeckém lese uvažujeme i jako celku, který má být propojením Frýdku a Sedlišť budoucí cyklostezkou a zároveň chceme propojit i odpočinková místa Zátiší, hřiště pod Mámou, ale stále chceme zachovat přírodní ráz tohoto území, ale chceme ho zpřístupnit obyvatelům, protože ho mají opravdu na dosah."
Vznik tůněk se datuje do roku 1949. Vybudovali je místní rybáři. Až do 90. let minulého století byly využívány k odchovu pstružího plůdku, poté zde rybáři skončili a rybníčky postupně chátraly.