Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolní hasiči z Frýdlantu nad Ostravicí mají nově rekonstruovanou zbrojnici

Přibližně 10 milionů korun si vyžádala rekonstrukce požární zbrojnice ve Frýdlantě nad Ostravicí. Tamní hasiči mají nově k dispozici zázemí, které poskytuje lepší podmínky nejen pro jejich práci a výcvik, ale také pro odpočinek v době nepřetržité pohotovosti.

Ve Frýdlantě nad Ostravicí byla před několika dny dokončena rekonstrukce požární zbrojnice.

Radim Kelnar, stavbyvedoucí: “Rekonstrukce se týkala kompletní výměny vnitřních částí rozvodů, podlah, dělali jsme nové omítky, výplně otvorů jenom vnitřní, to znamená vnitřní dveře jsme měnili a výmalba, obklady a dlažby a dělali jsme nové kompletní sociální zázemí, jak na druhém patře, tak na prvním patře.”
David Pavliska, (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: “V posledních několika letech se nám právě podařilo všechny hasičské zbrojnice zateplit. Získali jsme na to finanční prostředky z dotačních programů. A jedna z těch právě nejdůležitějších staveb byla právě celková rekonstrukce této hasičské zbrojnice ve Frýdlantě, kde působí naše výjezdová jednotka JPO II. Je třeba poděkovat jak našim hasičům, tak samozřejmě donátorům, a to je Hasičský záchranný sbor MSK a Moravskoslezský kraj, který nám na všechny tyto akce vlastně přispěl finanční prostředky. Všichni jsme rádi, že se to daří a že za těch posledních pár let opravdu všechny hasičské zbrojnice vykvetly do krásy.”

Požární zbrojnici užívá v nepřetržité službě jednadvacet hasičů, kteří nyní mají moderní zázemí nejen pro práci, ale také pro odpočinek.

René Polášek, velitel jednotky SDH Frýdlant nad Ostravicí: “Jsou tam nové toalety, nové sprchy, které byly vyžité, staré. Nejvíc nám pomohlo spravení kotelny, která se předělala částečně na sprchy a na zázemí, které budeme používat na umývání špinavých věcí po zásahu.”
Témata: hasiči,  zbrojnice
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail