Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Český Těšín vydá poštovní známku ke 100. výročí založení města

Český Těšín vydá ke svému 100. výročí založení města poštovní známku. Na známce bude vyobrazen symbol města - českotěšínská radnice. Vyjde ve sběratelském aršíku.

Vedení města se pro tuto speciální záležitost rozhodlo po diskuzi se známým filatelistou panem Berským, a dalšími filatelisty. Na známce bude vyobrazen symbol města - českotěšínská radnice. Vyjde ve sběratelském aršíku.

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Hledali jsme různé symboly podle starých fotek tak, abychom ošetřili autorská práva, takže na poštovní známce bude staré vyobrazení radnice, bude tam logotyp města a text Sto let vzniku Českého Těšína. 

Aby byla zvýšena sběratelská hodnota známky, bude současně vydána poštovní obálka s dobovým nebo současným vyobrazením radnice

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: " V neposlední řadě jsme ještě zařídili, že Česká pošta v Českém Těšíně bude vydávat R nálepky a APOST nálepky, které zvýší hodnotu toho aršíku nebo odeslaného poštovního psaní."

Arch s poštovními známkami bude poprvé představen 28. července v Muzeu Těšínska při příležitosti zahájení výstavy k výročí města a následně bude k dostání v turistickém informačním centru. Sběratelský aršík vyjde v nákladu sto kusů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy