Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přejel do protisměru a smetl cyklistu, který zemřel. Řidič mezitím ujel, odstavil auto v Českém Těšíně a utekl

Děsivé rozuzlení má středeční tragická nehoda na mostě poblíž železniční stanice Ropice. 27letý řidič BMW tam přejel do protisměru, kde srazil 85letého cyklistu a vzápětí ujel. Cyklista bohužel na místě zemřel. Viník mezitím odstavil auto v Českém Těšíně a utekl. Policie už ho dopadla.

Bylo krátce před devatenáctou hodinou, když se ve směru od Třince řídil 27letý muž v BMW 525 směrem na Český Těšín. Na mostě nad železniční tratí poblíž křižovatky s ulicí Třineckou pak nepochopitelným způsobem srazil 85letého cyklistu.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Z dosud přesně nezjištěných příčin přejel do protisměrné části komunikace, a to do odbočovacího pruhu, ve kterém jel v protisměru právě výše jmenovaný cyklista, do kterého narazil."

Senior utrpěl v důsledku srážky mnohočetná vážná poranění, kterým bohužel na místě téměř okamžitě podlehl. Viník mezitím dupl na plyn a okamžitě zmizel. 

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Po střetu řidič automobilu nezastavil, neposkytl pomoc zraněnému a poškozenému muži a z místa dopravní nehody ujel, přičemž automobil odstavil na ulici Rybářské v Českém Těšíně a utekl."

Naštěstí se ho policii podařilo velmi brzy vypátrat, výrazně pomohli také svědci, kteří viděli ujíždějící auto.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Policisté zahájil úkony trestního řízení ve věci přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a ve věci přečinu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku."

Není ale vyloučeno, že bude celá věc ještě překvalifikována.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy