Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Českém Těšíně se obyvatelé vrátili do minulosti prostřednictvím dobového jarmarku

V Českém Těšíně se u příležitosti 100. výročí založení města konal dobový jarmark. Obyvatelé se tak díky pestrému programu na náměstí mohli vrátit do minulosti a prohlédnout si historické oblečení, dřívější dopravní prostředky nebo obdivovat kejklíře a provazochodce.

Obyvatelé Českého Těšína měli jedinečnou příležitost vrátit se do minulosti. Na náměstí se konal bohatý dobový jarmark a to u příležitostí 100. výročí založení města.

Gabriela Hřebačková, starostka: "Je to taková cesta časem, uvědomit si, jak to asi vypadalo před sto lety v našem městě, kdy se psal rok 1920."

Marek Tichý, kancléř slavnosti: “Pro děti kejklíři, komedianti, provazochodci, ale i tance šantánu, přijel i CK Šraml i se Švejkem, abychom si vzpomněli na tu velkou válku, ovšem v dobrém a celý den se nese v milém vzpomínání, jak žili naši rodiče a prarodiče před sto lety.” 


Připravena byla módní přehlídka dobového oblečení a také ukázky tanců typických pro tu dobu. Prohlédnout si lidé mohli třeba i řadu historických automobilů.

anketa: návštěvníci dobového jarmarku: “Tady teď, co tu vidím, je něco úžasného." "Ti vojáci též dobré." "Vypadá to tu moc krásně, něco nového, co jsem ještě neviděla, tak je to parádní."

Od roku 1920 se toho v Českém Těšíně změnilo opravdu hodně. Včetně mezilidských česko-polských vztahů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy