Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Českém Těšíně se konal dobový jarmark, obyvatelé města se vrátili do minulosti

V Českém Těšíně se u příležitosti 100. výročí založení města konal dobový jarmark. Obyvatelé se tak díky pestrému programu na náměstí mohli vrátit do minulosti a prohlédnout si historické oblečení, dřívější dopravní prostředky nebo obdivovat kejklíře a provazochodce.

Obyvatelé Českého Těšína měli jedinečnou příležitost vrátit se do minulosti. Na náměstí se konal bohatý dobový jarmark a to u příležitostí 100. výročí založení města.

Gabriela Hřebačková, starostka: "Je to taková cesta časem, uvědomit si, jak to asi vypadalo před sto lety v našem městě, kdy se psal rok 1920. Je to propojení nostalgie, reality, je to uvědomění si, že sto let je dlouhá cesta, která byla doprovázena ne vždy štěstím a radostí, ale tak už to v životě bývá."
Marek Tichý, kancléř slavnosti: “Diváci, kteří přišli, se dostávají do atmosféry před sto lety, která je veselá, veselejší. Takže pro děti kejklíři, komedianti, provazochodci, ale i tance šantánu, přijel i CK Šraml i se Švejkem, abychom si vzpomněli na tu velkou válku, ovšem v dobrém a celý den se nese v milém vzpomínání, jak žili naši rodiče a prarodiče před sto lety.”Připravena byla módní přehlídka dobového oblečení a také ukázky tanců typických pro tu dobu. Prohlédnout si lidé mohli třeba i řadu historických automobilů.

anketa: návštěvníci dobového jarmarku: “Tady teď, co tu vidím, je něco úžasného." "Ti vojáci též dobré." "Vypadá to tu moc krásně, něco nového, co jsem ještě neviděla, tak je to parádní."

Od roku 1920 se toho v Českém Těšíně změnilo opravdu hodně. Včetně mezilidských česko-polských vztahů.

Gabriela Hřebačková, starostka: "Všichni žijeme v sounáležitosti a těšíme se každým dnem."MadExIm služby s.r.o. - areál NKZ Stonava
Stonava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

MadExIm služby s.r.o. - areál NKZ Stonava
Stonava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků