Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zvony ve věžích kostelů v Českém Těšíně se rozeznívají večer společně pro naději

V Českém Těšíně se každý den o půl sedmé večer rozezní společně zvony z věží kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova a také z kostela na Rozvoji jako poselství naděje.

Zatímco v katolickém kostele v Masarykových sadech zní zvony pravidelně několikrát denně, v evangelickém kostele tuto tradici zvonění - dříve známé jako klekání - oprášili teprve nedávno, v době koronavirové.

Mojmír Blažek, farář evangelického sboru Na Rozvoji: "jsme si uvědomili, jak nás něco odděluje od sebe, jak jsme se málo setkávali a hledali jsme všemožné způsoby, jak si dát najevo, že jeden na druhého myslíme. Při té příležitosti jsme si vybavil, že je dávná tradice, která v církvi funguje kdovíjak dlouho, kdy se zvonívalo ke klekání. Stále to znamená “lidi, na chvilku odložte svoji práci a pokleněte, myslete jeden na druhého a také na Pánaboha.” 
Jan Svoboda, farář římskokatolické farnosti, kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova: "Pro nás je to takové obnovení té myšlenky, kdy jsem při té příležitosti lidem vysvětlil, co to klekání znamená, my zvoníme 3x, ráno v poledne a večer. Je zvykem si připomínat vtělení Božího syna Ježíše Krista modlitbou Anděl Páně a zkusme přidat, zkusme se vrátit k této tradici vnitřně a přidejme společně modlitbu Otčenáš, která je společná pro nás všechny křesťany."

Modlitby jsou v tento čas směrovány všem lidem v Českém Těšíně a speciálně k uzdravení nemocných.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy