Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MSK převedl bývalou celnici na Český Těšín a pomohl s vypořádáním pozemků u přehrady

Objekt bývalé celnice v Českém Těšíně patří díky Moravskoslezskému kraji městu. Podařilo se také vypořádat majetky Úřadu pro zastupování státu ve věci majetkových s městem Český Těšín, jde o pozemky u vodní nádrže Hrabina.

Objekt bývalé celnice v Českém Těšíně patří díky Moravskoslezskému kraji městu. Budova se nachází před mostem při vstupu do Polské republiky, označená je viditelným znakem Euroregionu Těšínské Slezsko. Díky převodu objektu na město Český Těšín jednou z funkcí, kterou tato budova bude mít i do budoucna, je právě sídlo Euroregionu.

Vít Slováček, místostarostka Českého Těšína: "I to, jak objekt dnes vypadá, je zásluhou česko-polské spolupráce a právě dotačních titulů na spolupráci přes hranici. Já bych chtěl touto cestou poděkovat současnému i minulému vedení MSK, protože kdyby nebylo té vůle, asi by město tento objekt nezískalo."
Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: “Naše plány jsou velké, v prvé řadě jsme moc rádi, že budova, která je u vstupu do ČR, bude sloužit občanům města a to v tom širokém a pravém slova smyslu. Znovu se zde přenese významná instituce Informační centrum a v neposlední řadě i část odborů městského úřadu."

Počítá se také s tím, že se sem opět vrátí galerie. Objekt bývalé celnice není jedinou nemovitostí, která byla na město převedena, město získalo i pozemky u vodní nádrže Hrabina.


Tomáš Pawelek, místostarosta Českého Těšína
: "Konečně se podařilo vypořádat majetky Úřadu pro zastupování státu ve věci majetkových s městem Český Těšín a dneska díky kraji máme tyto pozemky vypořádány a můžeme s tím místem počítat tak, abychom ho oživili, abychom tady znovu vrátili rekreaci, sport a další jiné aktivity pro občany Českého Těšína."

Dalším krokem bude vypořádání s Lesy ČR a získání pozemků na opačné straně břehu vodní nádrže kvůli lepší správě a péči o komunikace na druhé straně.

,

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy