Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Český Těšín má kvalitní základnu středních škol s širokou nabídkou oborů

Český Těšín patří mezi města, která nabízí kvalitní středoškolské vzdělání na několika středních školách.

Obory, které nabízí málokterá střední škola, jako například sladovník-pivovarník nebo tiskař na polygrafických strojích tady najdete v Albrechtově střední škole. Tato škola nabízí celkem 13 oborů ve třech hlavních pilířích.

Pavel Cieslar, ředitel Albrechtovy střední školy Český Těšín: “V hotelové-gastronomické nabízíme obor Hotelnictví, Kuchař-číšník, Cukrář, Pekař, Řezník-uzenář. V sekci zemědělské nabízíme obory Agropodnikání, Ekologie a životní prostředí, to jsou maturitní obory, dále pak obor Jezdec a Chovatel koní. V polygrafické větvi nabízíme obor Polygraf, Tiskař a Designér v reklamě."

Všichni mohou pokračovat v nástavbovém studiu. Na odbornost je tady kladen velký důraz. Stejně tak i na Obchodní akademii, která má v Českém Těšíně více jak 90.letou historii. Vyučuje se zde v českém a polském jazyce.

Kristina Bončková, ředitelka Obchodní akademie Český Těšín: "Žákům devátých tříd nabízíme dva maturitní obory: Ekonomické lyceum a Obchodní akademii. Oba tyto obory mají na naší škole rozšířenou výuku v oblasti cizích jazyků i informačních technologií. V těchto oblastech žáky připravujeme k mezinárodním certifikátům."

A pokud vás láká práce ve zdravotnictví, zvolit můžete Střední zdravotnickou školu Agel. I když jde o soukromou školu, školné se tady neplatí. Naopak, i tady je nabízeno prospěchové i zaměstnanecké stipendium.

Karin Delongová, zástupkyně ředitele Střední zdravotnické školy Agel Český Těšín: "Čím se můžeme pochlubit, tak jsou nově zrekonstruované prostory, moderní a nadstandardní vybavení v odborných učebnách, účast na zajímavých projektech a aktivitách školy. Takovou prioritu vnímám v možnosti dalšího studia na vyšší odborné škole u nás v oboru diplomovaná všeobecná sestra jak v denní tak kombinované formě."

Vybrat si můžete v Českém Těšíně i studium na jednom ze dvou gymnázií.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy