Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Českém Těšíně staví nový moderní dopravní terminál s velkým parkovištěm

Obyvatelé Českého Těšína i návštěvníci města se již brzy dočkají nového moderního dopravního terminálu včetně velkého parkoviště.

Obyvatelé Českého Těšína i návštěvníci města se již brzy dočkají nového moderního dopravního terminálu včetně velkého parkoviště. Tato výrazná a dlouho očekávaná změna je naplánovaná na podzim příštího roku. Jde o jednu z nejnáročnějších staveb tohoto rozsahu ve městě.


Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína
: “I tato stavba má výrazný vliv na chod města, především je to ve vztahu k parkovacím místům, které byli lidé zvyklí dlouhodobě využívat.”

Než bude stavba dokončena mohou lidé parkovat u obchodního centra nebo u zimního stadionu či v blízkém okolí. Nově budou mít řidiči k dispozici až 182 parkovacích míst z původních 120. Parkovací plocha bude součástí moderního dopravního terminálu.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: “Vznikne budova jednopodlažní, kde si lidé budou moci sednout, koupit lístek, využít hygienické zázemí, bude tam i prostor pro řidiče, změní se i vizáž, budou vysázeny stromy, počítá se i s 50. vysázenými stromy a zelení, bude to nejen hezké, ale i funkční."

Změní se i dopravní cesty, přibudou nové chodníky a cyklotrasy. Celý dopravní terminál a parkoviště zabere území o rozloze 17 000 metrů čtverečních.

Rostislav Rozsypal, vedoucí Odboru investic Českého Těšína: "Na tomto území vlastně vzniknou dvě parkoviště, jedno bude P+R. Součástí stavby jsou i přeložky sítí, které se nachází v daném území, přeložka plynu, vodovodu, osvětlení, datové kabely. Součástí té stavby je i propojení mezi stávající ulicí Jablunkovskou a Frýdeckou, který bude sloužit pro příjezd k dopravnímu terminálu a pro autobusy místní hromadné dopravy, kde budou zastávky obousměrné."


Součástí dopravního terminálu budou i cykloboxy pro cyklisty. Výstavbu financuje Evropská unie společně s Ministerstvem pro místní rozvoj, část nákladů zaplatí i město ze svého rozpočtu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy