Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Českotěšínský Trianon úspěšně funguje 18 let. Zaměstnává postižené z celého regionu

Českotěšínský spolek Trianon, který zaměstnává handicapované z celého regionu a realizuje spoustu užitečných projektů, si letos připomíná své 18.leté fungování.

Podporu nachází i ve vedení Českého Těšína a okolních měst.

Tomáš Pawelek, místostarosta Českého Těšína: “Je to na území města sociální podnik, který zaměstnává zdravotně znevýhodněné občany, což je velké plus pro tyto lidi a je to také podnik, který myslí dopředu, tzn. ať už to jsou nabíjecí stanice elektromobilů nebo další věci jako jsou zelené střechy a podobně."

A právě projekt Zelená střecha. pomohlo město Český Těšín finančně zrealizovat.

Viliam Šuňal, předseda Trianonu: “ Je to taková perlička u nás v Trianonu z hlediska toho, jakou funkci to plní a co to všechno pro městskou infrastrukturu může přinést. Máme tam záhony, rozdělené jako záhon léčivých rostlin, záhon lesní louky, záhon parkový, relaxační a součástí toho je chov včel a potom je tam experimentální skleník."

Prioritou Trianonu je podpora tří hlavních cílových skupin - senioři, studenti a osoby se zdravotním postižením v produktivním věku. Dobrá zpráva je, že i v dnešní těžké době se Trianonu daří udržet zaměstnanost na stejné úrovni, ba dokonce se podařilo zaměstnat i několik hendikepovaných osob navíc. Například od podzimu roku 2016 v Trianonu pracuje pan Konderla, je tu spokojený.

Jan Konderla, zaměstnanec Trianonu: "To je taková různorodá práce, ale vesměs se rozebírají staré součástky na druhotné suroviny, hliník, měď, mosaz."
Zdeňka Wolasová, zaměstnankyně Trianonu: "Spokojená tu jsem, dělám na čtyři hodiny, což na můj zdravotní stav mi vyhovuje, hlavně, že máme práci."

Do budoucna by Trianon rád ještě zdokonalit technický stav objektu, chce vytvářet a vymýšlet další programy pro zdravotně znevýhodněné lidi a nadále udržovat dobré vztahy s partnery.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy