Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Českotěšínský Trianon patří mezi úspěšné sociální podniky

Sociálnímu podniku Trianon, který má zázemí v Českém Těšíně, se daří i v této nelehké době udržet zaměstnanost osob se zdravotním postižením v produktivním věku. Za 18 let své existence také úspěšně realizoval mnoho užitečných programů, mezi poslední patří třeba projekt Zelená střecha.

Českotěšínský spolek Trianon, který zaměstnává handicapované z celého regionu a realizuje spoustu užitečných projektů, si letos připomíná své 18.leté fungování.

Tomáš Pawelek, místostarosta Českého Těšína: “Je to na území města sociální podnik, který zaměstnává zdravotně znevýhodněné občany, což je velké plus pro tyto lidi a je to také podnik, který myslí dopředu, tzn. ať už to jsou nabíjecí stanice elektromobilů nebo další věci jako jsou zelené střechy a podobně."

A právě projekt Zelená střecha. pomohlo město Český Těšín finančně zrealizovat.

Viliam Šuňal, předseda Trianonu: “ Je to taková perlička u nás v Trianonu z hlediska toho, jakou funkci to plní a co to všechno pro městskou infrastrukturu může přinést. Máme tam záhony, rozdělené jako záhon léčivých rostlin, záhon lesní louky, záhon parkový, relaxační a součástí toho je chov včel a potom je tam experimentální skleník."

Prioritou Trianonu je podpora tří hlavních cílových skupin - senioři, studenti a osoby se zdravotním postižením v produktivním věku. Dobrá zpráva je, že i v dnešní těžké době se Trianonu daří udržet zaměstnanost na stejné úrovni, ba dokonce se podařilo zaměstnat i několik hendikepovaných osob navíc.

Zdeňka Wolasová, zaměstnankyně Trianonu: "Spokojená tu jsem, dělám na čtyři hodiny, což na můj zdravotní stav mi vyhovuje, hlavně, že máme práci."

Do budoucna by Trianon rád ještě zdokonalit technický stav objektu, chce vytvářet a vymýšlet další programy pro zdravotně znevýhodněné lidi a nadále udržovat dobré vztahy s partnery.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy