Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Českého Těšína začnou hlasovat o tom, co se ve městě zrealizuje

Obyvatelé Českého Těšína si sami vyberou, co se ve městě zrealizuje. Vedení města připravilo čtyři návrhy takzvaných "Projektů ze šuplíku". Hlasování bude spuštěno 1. dubna.

Obyvatelé Českého Těšína mohou sami rozhodnout, kam poputuje část peněz z rozpočtu. Vedení města připravilo anketu nazvanou Projekty ze šuplíku, ve které mohou svým hlasem ovlivnit, který z návrhů projektů bude zrealizován.

Obyvatelé města mohou vybírat celkem ze čtyř návrhů.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: " Dva jsou ve spojení se Správou účelových zařízení, konkrétně s ulicí Frýdecká, se stadionem."
Edvard Huczala, ředitel Správy účelových zařízení Český Těšín: "Jeden z těch projektů je tzv. Adventure golf, což je minigolf spojený s velkým golfem. Myslím, že to je hodně přitažlivé pro rodiny s dětmi a volnočasové aktivity."

Golfové hřiště by vzniklo na ploše poblíž stadionu, bude oplocené, s půjčovnou golfových holí a mobiliářem.

Edvard Huczala, ředitel Správy účelových zařízení Český Těšín: "Druhým projektem je výměna osvětlení, které je na fotbalovém hřišti. Jestli bychom dělali to osvětlení, tak bychom to udělali už tak, aby to prosvítilo ve večerních hodinách i tu běžeckou inline dráhu."

Další projekt slučuje dvě investice najednou. První je pořízení nových herních prvků na stávající dětské hřiště u Centrálního hřbitova a rozšíření mobiliáře v podobě dřevěných stánků na náměstí pro účely rozšířené nabídky prodeje zboží třeba při kulturních akcích.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "Čtvrtý, to je projekt, který s tím trochu nesouvisí obsahově, je rozšíření parkovacích míst na ulici Komenského. Rekonstrukcí této ulice by vzniklo ze stávajících 10 parkovacích míst 23."

Občané Českého Těšína mohou hlasovat od 1. dubna pomocí formuláře v Těšínských listech nebo na internetových stránkách města. Podrobné informace najdete na webu projektyzesupliku.cz. Hlasování bude ukončeno 15. dubna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy