Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Držitel titulu EY Podnikatel roku 2020 MSK je Jaroslav Drahoš z Českého Těšína

Společnost EY s podporou hejtmana Moravskoslezského kraje vyhlásila držitele titulu EY Podnikatel roku 2020 Moravskoslezského kraje. Stal se jím Jaroslav Drahoš, jehož firma patří mezi největší výrobce knih v pevné a měkké vazbě ve střední Evropě.

V Českém Těšíně funguje jedna z největších a nejmodernějších tiskáren ve střední Evropě. Ročně vyrobí více než 9 tisíc různých titulů v celkovém počtu 22 milionů knih v pevné i měkké vazbě. Před 27 lety ji doslova na zelené louce postavil Jaroslav Drahoš. Jaroslav Drahoš byl také za své velké úsilí o udržitelné podnikání oceněn a stal se držitelem titulu EY Podnikatel roku 2020 Moravskoslezského kraje.

Jaroslav Drahoš, ředitel tiskárny FINIDR, oceněný podnikatel: “Je to ocenění 27 let práce mé i mého týmu, který se mnou pracuje a který vytváří ty nádherné knihy, které jdou do celého světa."

I když loni s covidem přišla krize, investice do moderního vybavení se nezastavily.

Jaroslav Drahoš, ředitel tiskárny FINIDR, oceněný podnikatel: "V minulém roce jsme investovali do dvou tiskových strojů, které byly instalovány první v Evropě."

Díky profesionálnímu týmu s téměř 550 zaměstnanci, kteří pracují na nejmodernějších strojích 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu, dosahuje mimořádně produktivní a kvalitní výroby.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "Je to pro mě symbol obrovské síly, houževnatosti, píle, pracovitosti a určitý druh obrovského vizionářství. To všechno v sobě spojuje osoba pana ředitele Drahoše. Proto jsem ráda, že toto ocenění pan ředitel a celá společnost dostala."

Velké nadšení a tiskařské srdce se odráží ve snech a dalších cílech, kterých chce pan Drahoš dosáhnout. Rád by znovuoživil Těšínskou tiskárnu, jejíž historie sahá až do roku 1806.

Jaroslav Drahoš, ředitel tiskárny FINIDR, oceněný podnikatel: "Jsme se s její majiteli dohodli na převzetí několika aktivit a já předpokládám, že pokud se nám to podaří, tak v průběhu dubna, začátku května, se v historické budově těšínské tiskárny opět roztočí kola a začnou znovu vyrábět knihy pod taktovkou Finidru."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail