Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rotační výuka je náročná, na ZŠ a MŠ Pod Zvonek v Českém Těšíně ji ale zvládají

Od poloviny dubna přešly první stupně základních škol do systému rotační výuky.

 Děti se jeden týden učí prezenčně ve škole, další týden se učí distančně doma a svou učitelkou vidí přes monitor. Třeba jako tady, na Základní škole Pod Zvonek v Českém Těšíně.

Šárka Přečková, třídní učitelka 2.A: "Co se týká rotační výuky, je to náročná práce, jak pro děti, pro učitele, rodiče, pro všechny. V každém případě jsem ráda, že ty děti můžu vidět alespoň co druhý týden ve škole, protože není nad to je mít fyzicky přítomné, tomu se nic nevyrovná."
anketa, žákyně 3.B: "Je to lepší být se spolužáky ve škole, je to větší sranda a v družině vyrábíme." "Je lepší mít paní učitelku ve třídě než na online výukách, tam se to vše seká a slyšíme je potichu."

Kromě toho se učitelka věnuje při hodině distanční výuky i dětem rodičů pracující v IZS.
Učitelka také připravuje materiál pro děti, které se nemohou kvůli chybějící technice připojovat online a nezapomíná se ani na děti, které kvůli nesouhlasu vládních opatření do školy nedochází. Škola se také už teď připravuje na oslavy ke 100. výročí svého založení, které se uskuteční v příštím školním roce.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "Za těch 100 let se toho událo hrozně moc, především od školy, která byla budována na ulici Pod Zvonek, vznikl rozsáhlý komplex školských zařízení, kde přibyla i budova Základní školy na ulici Slovenské.”

Oslavám školy se budeme ještě letos věnovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy