Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nenechte si ujít mezinárodní literární festival Čtení nad Olzou, letos na ekologické téma

Městská knihovna v Českém Těšíně připravila online formu literárního festivalu Čtení nad Olzou, který se koná už podvanácté. Tentokrát na téma Ekologie a životní prostředí.

Pozvání přijalo několik autorů knih, ochránců životního prostředí, je připravena úniková hra a k dispozici mají návštěvníci k tématu i přehlednou skládačku Devatero správného ekonadšence.

Dana Zipserová, organizátorka festivalu Čtení nad Olzou: “Už jsme mohli vidět setkání se spisovatelkou Markétou Pilátovou, absolvovali jsme vyhodnocení Ekopátračky, viděli jsme setkání s představiteli LOGeco, kteří mají na svém kontě neuvěřitelný vynález českých vědců, který řeší velké globální téma a to je téma odpadků."

Festival je významným počinem knihovny, která se snaží přilákat děti a rodiče ke čtenářství. Je plný besed, setkávání, happeningů i konferencí.

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Knihovny jsou zdrojem informací, dnes se trochu podceňuje jejich význam, ale jsme přesvědčený o tom, že se nemění. Jediná změna letos je, že bude probíhat online, že to to není naživo, jak jsme byli zvyklí na různé happeningy a podobně."

Festival je od samého začátku jeho vzniku mezinárodní, koná se i v Polsku, na Slovensku a v Chorvatsku. Byl určen pouze pro děti, postupně se rozšířil pro další cílové skupiny.

Jana Galášová, ředitelka Městské knihovny Český Těšín: "Ten festival probíhá 12 let, ale střídá se takovým způsobem, že probíhá co druhý rok dětská soutěž v autorském psaní a spočívá v tom, že zveme vždy nějakou významnou autorku dětské literatury, která je mentorem této soutěže."

Do soboty ještě proběhne několik online setkání s ekology a spisovateli a úniková hra, V příštím týdnu je naplánované setkání s pracovníky ZOO Ostrava. Přesunuta je i beseda s tváří festivalu česko-polským básníkem Bogdanem Trojakem, termín bude upřesněn.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy