Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na stavbě dopravního terminálu v Českém Těšíně se už rýsuje parkoviště i čekárna

Jedna z nejnáročnějších staveb v Českém Těšíně, která zabírá území o rozloze 17 tisíc metrů čtverečních, doslova roste před očima. Řeč je o novém dopravním terminálu, který město potřebuje.

Na začátku letošního roku začalo město Český Těšín realizovat jednu z největších staveb p poslední doby, a to nový dopravní terminál. Po devíti měsících je vidět obrovský posun. Na objezdové komunikaci uvnitř areálu se rýsuje cementobetonový kryt a pokračují práce na sanaci podloží komunikace spojující ulici Frýdeckou a Jablunkovskou.

Michael Karásek, stavbyvedoucí: "Na komunikaci jde postup ještě vidět na parkovištích, kde jsou provedeny obrubníky, které vymezují plochu a tvar toho parkoviště, jsou provedeny konstrukční vrstvy a máme i částečně položenou i zatravňovací dlažbu. Na hlavním stavebním objektu se podařilo udělat fasádu, která je částečně prosklená a částečně z lícového zdiva, z venku jde ještě vidět kazetový podhled zastřešení nástupiště."

Dobrou zprávou pro řidiče je, že provoz na ulici Frýdecké je již plynulý.

Andrea Klimšová, referentka Odboru investic Českého Těšína: "Po delších peripetiích se nám podařilo udělat propoje plynovodu, které zdržovaly provoz. Je to již zaasfaltováno a provoz je plynulý, dále jsme osadili některé sloupy veřejného osvětlení podél komunikace ulice Frýdecké."

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "S ohledem na to, že ta stavba je oplocena, tak málo lidí se dostane do útrob dopravního terminálu a mě těší, že občanům můžu říct, že stavba probíhá dle plánu, klimatické podmínky jsou stále vyhovující, takže se pracuje, lidé , kteří bydlí v okolí, tak mi potvrdí, že se pracuje každý den, tzn, i o víkendu, jde slyšet těžká technika a nás těší, že vše běží podle plánu.”

Přes zimu budou práce pokračovat hlavně uvnitř objektu, kde se dokončí rozvody a úpravy povrchu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy