Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na stavbě dopravního terminálu v Českém Těšíně se pracuje nepřetržitě

Jedna z nejnáročnějších staveb v Českém Těšíně, která zabírá území o rozloze 17 tisíc metrů čtverečních, doslova roste před očima. Řeč je o novém moderním dopravním terminálu, který město potřebuje.

Na začátku letošního roku začalo město Český Těšín realizovat jednu z největších staveb p poslední doby, a to nový dopravní terminál. Po devíti měsících je vidět obrovský posun. Na objezdové komunikaci uvnitř areálu se rýsuje cementobetonový kryt a pokračují práce na sanaci podloží komunikace spojující ulici Frýdeckou a Jablunkovskou.

Michael Karásek, stavbyvedoucí: "Na komunikaci jde postup ještě vidět na parkovištích, kde jsou provedeny obrubníky, které vymezují plochu a tvar toho parkoviště. Na hlavním stavebním objektu se podařilo udělat fasádu."

Dobrou zprávou pro řidiče je, že provoz na ulici Frýdecké je již plynulý.

Andrea Klimšová, referentka Odboru investic Českého Těšína: "Po delších peripetiích se nám podařilo udělat propoje plynovodu, které zdržovaly provoz. Je to již zaasfaltováno a provoz je plynulý."
Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "S ohledem na to, že ta stavba je oplocena, tak málo lidí se dostane do útrob dopravního terminálu a mě těší, že občanům můžu říct, že stavba probíhá dle plánu, klimatické podmínky jsou stále vyhovující."

Přes zimu budou práce pokračovat hlavně uvnitř objektu, kde se dokončí rozvody a úpravy povrchu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy