Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Centru sociálních služeb Český Těšín pokřtili vlastní netradiční kalendář

Centrum sociálních služeb v Českém Těšíně se může pochlubit vlastním netradičním kalendářem. Jsou v něm vyobrazeny momenty ze slavných filmů. Hlavní protagonisty ztvárnili zaměstnanci a klienti centra.

Klienti Centra sociálních služeb dostali letos o Vánocích krásný dárek, který jim bude celý příští rok připomínat nevšední zážitky, které prožili. Stali se totiž společně se zaměstnanci centra hlavními hrdiny kalendáře. A ne ledajakého.. . Každý měsíc v kalendáři představuje scény ze slavných filmů jako S tebou mě baví svět, Pelíšky a podobně.

Kateřina Pindejová, ředitelka Centra sociálních služeb Český Těšín: "Jsme si užili spoustu legrace při tom focení, bezvadný nápad, srdcovka, takové lidské, že si tu člověk připadá jako doma a tak by to mělo vypadat."

S nápadem a motivem kalendáře přišla aktivizační pracovnice Izabela Zajac.

Izabela Zajac, aktivizační pracovnice: "Náročné to bylo, filmů bylo spousta, hlášek taky a já jsem musela vycházet z konkrétních osob, které tady máme."

Ve scéně Tři oříšky pro Popelku například ztvárnila jednu z postav Anna Tacinová.

Anna Tacinová, seniorka z Centra sociálních služeb: "Mě tam asi žádný nepozná, protože jsem tam naoblíkaná skutečně jak ta máma, taková zlá máma. Měla jsem mít přísný výraz, ale smích mě trápil."

Kmotrem kalendáře se stal známý moderátor a hudebník Petr Šiška.

Petr Šiška, kmotr kalendáře: "Mám rád originální nápady a tento kalendář mě velmi oslovil, protože je to po dlouhé době kalendář, který má vlastní velkolepý příběh. Přál bych celému kalendáři, aby se všichni drželi patrona příštího roku, kterým je podle čínského horoskopu vodní tygr: přijde velká síla, odpovědnost a odvaha a serióznost a pevně věřím, že vytlačí ze světa to špatné, co nás provází."

Kalendář vznikl za podpory tiskárny Finidr.

Izabela Zajac, aktivizační pracovnice: "Doufám, že 12x otočí stránku na každý měsíc a 12x se usmějí a cíl je splněn."
Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail