Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvouletá Nelinka uvízla v houpačce v Českém Těšíně, na pomoc přijeli hasiči

Neobvyklou záchranu dvouleté holčičky mají za sebou hasiči v českotěšínské místní části Dolní Žukov. Dívenka tam uvízla v plastovém sedátku jednoduché zavěšovací houpačky a nemohla ven. Pomoci jí nedokázaly ani maminka s babičkou, proto raději zavolaly o pomoc na tísňovou linku hasičů.

Holčička se zasekla při usazování na sedačku oběma nožičkami v otvoru, určeném pouze pro pravou nožku, nemohla se vůbec pohnout a plastový materiál ji navíc nepříjemně tlačil. Obě ženy houpačku před příjezdem hasičů sundaly na zem z dřevěné konstrukce, na níž visela, i s plačící holčičkou.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Ještě při příjezdu hasičů Nelinka plakala, možná bolestí, možná i strachem z cizích a hodně velkých lidí, kteří vylézali z ohromného auta. Ti se ji pokusili nejprve opatrně vytáhnout bez poškození sedačky. To však nešlo, proto hasiči pravou stranu sedačky v mžiku rozstřihli a děvčátko odtud vyprostili."

Dívenka skončila v náručí maminky a díky rychlému a profesionálnímu zásahu českotěšínských hasičů také bez zranění.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Za chvíli se už Nelinka osmělila, o to více, když dostala od zachránců zeleného plyšového dráčka Hasíka - za statečnost. Nechala se i s ním i vyfotit a při odjezdu hasičského vozidla už těm velkým hodným mužům mávala, stejně jako maminka a babička."

Záchrana holčičky se odehrála během několika minut v úterý krátce po poledni.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail