Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Českém Těšíně se konalo MČR v krasobruslení juniorů

Oddíl krasobruslení Tělovýchovné jednoty Slavoj Český Těšín se stal pořadatelem Mistrovství České republiky v krasobruslení juniorů a zároveň 6. ročníku Velké ceny Českého Těšína v krasobruslení žactva. Návštěvníci zimního stadionu tak měli po celý víkend možnost vidět ty nejlepší závodníky z celé republiky.

Zimní stadion v Českém Těšíně patřil uplynulý víkend nejlepším krasobruslařům a krasobruslařkám z celé země. Konalo se Mistrovství ČR juniorů v krasobruslení.

Pavel Wojtyla, člen organizačního výboru: "Jsou to všichni, kteří se nominovali na základě získaných bodů z pohárových závodů. Všechny kategorie mají dvě části, krátký program u jednotlivců a pak jsou volné jízdy."

Jednotlivé jízdy bedlivě sledovali rozhodčí. Na jejich verdikt čekala se svou trenérkou i krasobruslařka z Hradce Králové.

Lada Schillerová, krasobruslařka z Hradce Králové: "Tím, že jsme jela poslední po rozjížďce, tak to pro mě bylo docela stresující. Kombinace mohla být lepší, ale jinak docela dobrý."

Bez podpory města prostřednictvím dotací a zajištění cen pro závodníky by mistrovství nebylo možné zorganizovat.

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Beru to jako prestižní akci a je to zejména proto, že tady máme velmi aktivní krasobruslařský oddíl v rámci TJ Slavoj. Podporujeme je jak dotacemi, tak individuální dotací, která přišla na toto MČR."

Na tomto mistrovství Český Těšín reprezentovala juniorka Nella Kopećová. Na brusle se poprvé postavila ve svých třech letech. Ze začátku bruslila pro své zdraví, teď už si život bez krasobruslení ani neumí představit.

Nella Kopećová, krasobruslařka TJ Slavoj Český Těšín: "Poslední sezonu mě to baví snad nejvíc, vždycky tu bylo dobré zázemí, dobří lidé a příjemná atmosféra."

Se svým vystoupením na mistrovství ČR byla spokojena.

Nella Kopećová, krasobruslařka TJ Slavoj Český Těšín: "Já jsem se svým krátkým programem spokojena, body jsou trochu jinačí než jsem čekala, ale pocit mám dobrý."

Kromě toho se na stadionu konal přebor seniorek. Návštěvníci také mohli vidět nejen jednotlivce, ale i taneční páry a sportovní dvojice a konal se i 6. ročník Velké ceny Českého Těšína v krasobruslení žactva.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail