Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci českotěšínských škol zpívali v kostele Na Nivách pro Ukrajinu

Žáci českotěšínských škol připravili spolu se svými učiteli více než hodinový program Benefičního koncertu pro Ukrajinu. Uskutečnil se v kostele Na Nivách, výtěžek pomůže lidem zasaženým válkou.

Prostory zaplněného kostela Na Nivách v Českém Těšíně rozezněly tóny písní v českém, polském a také ukrajinském jazyce. Mimo sborových zpěvů se ale návštěvníci mohli zaposlouchat také do výkonů sólistů nebo hráčů na kytaru a klavír.

Pavel Buchta, učitel ZŠ Ostravská: "Na naší škole Ostravská působí kroužek zpěváčků, zpíváme od první do páté třídy a pomáhají nám zpívat žáci šestých tříd. Budeme zpívat tři písničky od Svěráka a Uhlíře, vybrali jsme tématické, které se hodí k tomuto koncertu, jedna z nich bude Chválím tě země má."

Koncert zahájila starostka Českého Těšína svým zamyšlením nad významem slov pomoc a láska, které jsou v souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině skloňovány stále častěji.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "Obě tyto dvě věci, jak pomoc, tak láska jsou úzce propojeny. My, jako město jsme zorganizovali spoustu sbírek, pomáháme organizacím a dobrovolníkům, ale myšlenka propojit žáky všech našich základních škol vznikla spontánně, abychom ukázali, že nejen dospělí, kteří znají hodnotu života, ale především naše děti znají to propojení těch dvou slov, láska a pomoc."

Město Český Těšín organizuje různé formy humanitární pomoci a zřídilo pro účely pomoci ukrajinským občanům po dobu válečného konfliktu na Ukrajině transparentní účet, na který poputuje i částka 23 tisíc 300 korun z koncertu.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail