Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Český Těšín se zapojil do oslav Dne Země, aktivně přispěli i studenti Albrechtovy střední školy

Obyvatelé Českého Těšína se zapojili do oslav Dne Země. Na náměstí pro ně byly připraveny ekologické aktivity, kvízy, soutěže a nejrůznější workshopy. Velký podíl na organizaci měli studenti Albrechtovy střední školy.

Českotěšínské náměstí se stalo centrem oslav letošního Dne Země. Pro obyvatele města je připravilo město ve spolupráci s místní Albrechtovou střední školou.

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Podařilo se nám zaplnit náměstí právě takovými atrakcemi, které děti přitáhnou k tomu, aby se zajímaly o problematiku přírody, odpadů a vůbec, jak to všechno funguje. Jsem moc rád, že se tohle povedlo, čekali jsme na to tři roky, protože v minulých dvou letech nám to situace neumožnila."

Aktivit a edukačních workshopů byla spousta, od tématické ukázky separace odpadů, určování fauny a flory, ukázku hornin a minerálů po výstavu drobných domácích zvířat a aranžmá květin. U většiny z nich asistovali studenti Albrechtovy střední školy.

Pavel Cieslar, ředitel Albrechtovy střední školy: “Máme tady několik stánků, ekologických s čajem, s poznáváním, máme tady stánky gastronomické, cukráři tady mají, aranžéři, určitě se mají kde děti podívat. My jsme za to neskutečně rádi, že můžeme spolupracovat s městem na takovéto úrovni."

Jedním ze studentů, kteří se věnovali návštěvníkům, byl i sedmnáctiletý student oboru Ekologie a životní prostředí Alan Popiolek. Vydal knihu Lexikon zvířat Zoo Ostrava. Pracoval na ní zhruba tři roky.

Alan Popiolek, student Albrechtovy střední školy: "Několik let jsem chodil do ZOO, dělal jsem si seznamy o těch chovaných zvířatech. Získával jsem různé informace o těch různých druzích, poddruzích a také obsahuje šest nejznámějších vyhynulých zvířat, která nevyhynula přírodní cestou evoluce, ale byla vyhubena antropogenním činitelem, tedy člověkem."

Další velkou akcí pro veřejnost bude pestrý Den dětí na téma Přijela k nám pouť. Uskuteční se opět na náměstí 28. května od 14 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail