Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Špičkoví beachvolejbalisté hráli na náměstí v Českém Těšíně v rámci turnaje Plaża Open

Český Těšín zažil poprvé v historii plážový volejbal přímo na náměstí. A to ne jen tak ledajaký. Na kurtech si zahráli špičkoví sportovci nejen z Česka, ale i Polska, kde se tento turnaj nazvaný “Plaża Open“ koná již více jak deset let.

Po více než desetileté historii, kdy se turnaj „Plaża Open“ konal pouze v polských městech, zavítal letos poprvé na druhou stranu řeky Olše, na náměstí do Českého Těšína.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "Je to neskutečná propagace našeho města a sportu a já bych z tohoto místa chtěla poděkovat organizátorům, jak z české tak polské strany, protože se jedná o logistiky velmi náročnou stavbu a akci."

Martin Strządała, organizátor: "Přivezli jsme kvalitní písek, který byl používán na olympijských kurtech, čili písek nejvyšší jakosti. Musím dodat, že se všichni postarali o tom, aby to bylo fajn místo."

Jan Meruna, předseda České asociace beachvolejbalu: "Pro mě, jako předsedu asociace beachvolejbalu je to možný začátek spolupráce pro příští roky. Vidět vlastně špičkový beach volejbal ze strany polské a ze strany české na náměstí, je podle mě to nejlepší, co může pro ten sport a jeho propagaci být ."

Diváci mohli z tribun sledovat výkony předních českých a polských týmů. Vy tady právě sledujete souhru Jana Mrkouse a Františka Pihery.

Jan Mrkous, účastník turnaje Plaża Open: "Zápas byl těžký, jsou to hrozně dobří hráči a my jsme udělali pár chyb, který nám neprominuli, oni neudělali chybu, my tři a bylo to vidět. Příště musíme změnit taktiku a třeba to vyjde."

Pro diváky byly připraveny nejen tribuny ke sledování utkání, ale i sportovní zóna, zóna pro děti a občerstvení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy