Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komunální volby v Českém Těšíně vyhrálo hnutí ANO, bylo to těsné

V Českém Těšíně přišlo k volbám 39,25 procent oprávněných voličů. Nejvíce hlasů dali občané hnutí ANO, které získalo 21,99 procent platných hlasů a tím i 7 křesel ve 27 členném zastupitelstvu. Těsně za hnutím ANO skončili Nezávislí pro Těšín s 20,74 procenty hlasů, i jim náleží 7 mandátů. Třetí pořadí patří KDU-ČSL, získali celkem 13,65 procent hlasů a 4 mandáty. 4 mandáty mají i Nestraníci s 13,18 procenty hlasů. 3 křesla v zastupitelstvu připadne i ODS s podporou TOP 09, kterým voliči dali 9,6 procent hlasů a 2 mandáty získala i Svoboda a přímá demokracie s 8,37 procenty.

 Ostatní strany a koalice nezískali potřebnou pětiprocentní hranici. A tady už je reakce lídra hnutí ANO, místostarosty Českého Těšína Miroslava Pavelka na výsledky voleb.

Tomáš Pavelek, lídr hnutí ANO: "Čekali jsme dlouho, je to stejné jako ve 2018, taky jsme čekali dlouho, přesto je třeba poděkovat voličům, že vůbec přišli k těm volebním urnám, protože ta nálada tady byla zvláštní, kampaň byla agresivní hlavně od protivníků, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo a děkujeme všem za to, že jsme vyhráli a uvidíme, jak budeme dál posouvat naše město kupředu.” 

Český Těšín vedla od roku 2018 starostka Gabriela Hřebačková za Nestraníky společně s místostarosty Miroslavem Pavelkem z hnutí ANO a Vítem Slováčkem z KDU-ČSL. O budoucí koalici chce hnutí ANO jednat v příštích dnech.

Tomáš Pavelek, lídr hnutí ANO: "Spolupráce dosavadní byla na velmi dobré úrovni, třeba i na tomto půdorysu, všechno je otázka jednání."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy