Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za požárem panelového domu v Českém Těšíně může být závada při nabíjení baterie

Policie a hasiči pokročili ve zjišťování příčin středečního požáru panelového domu v Českém Těšíně. Pravděpodobnou příčinou může být závada při nabíjení baterie. Požár podle hasičů zničil čtyři byty, poškodil 12. patro a střechu. Škoda byla odhadnuta na 5 milionů korun. Lidé už nabízejí první pomoc poškozeným.

Karvinští kriminalisté zahájili v případu požáru panelového domu v Českém Těšíně úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.

Daniela Vlčkov, mluvčí PČR Karviná: "S největší pravděpodobností příčinou vzniku požáru v panelovém domě mohla být technická závada při nabíjecím procesu akumulátoru. Přesnou příčinu ovšem stanoví až vyhodnocené posudky znalců."

Zda šlo o baterii z mobilního telefonu, z automobilu nebo nějakou jinou, policie zatím neuvedla. S požárem bytu a střechy v bytovém domě v Hrabinské ulici ve středu bojovalo 14 jednotek hasičů. Při příjezdu prvních jednotek na místo události se z oken ve 12. nadzemním podlaží valil silný hustý kouř a šlehaly plameny, probíhala samovolná evakuace.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči ihned zahájili zásah vnitřními zásahovými cestami a nasadili postupně tři automobilové žebříky - včetně nejvyššího v Moravskoslezském kraji se záchrannou výškou 53 metrů. Evakuovaní lidé, kteří se nemohli uchýlit např. k příbuzným, našli dočasné útočiště v hasičském evakuačním autobuse. Podle evidence kolegů od Policie České republiky dům opustilo 34 osob. Šest z nich ošetřili zdravotníci, čtyři převezli do nemocnice. Jednalo se převážně o nadýchaní kouřem, drobné popáleniny a stresové reakce. V rukou kolegů ze zdravotnické záchranné služby skončil rovněž jeden z dobrovolných hasičů, který utrpěl lehké popáleniny, zůstal na místě zásahu. "

Plameny či zplodiny hoření zničily čtyři byty ve 12. podlaží podlaží.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Statik po provedené kontrole rozhodl o nutnosti stabilizace zasaženého bytu. Velitel zásahu si tak na místo události povolal dvojici speciálních technických kontejnerů ze stanice Ostrava-Zábřeh se stabilizačními prostředky a dřevěnými hranoly. Těmi hasiči zapaží stěny a stropy.

Škoda je předběžně odhadována na 5 milionů korun. Ve čtvrtek bylo ještě neobyvatelné celé dvanácté patro. Několik bytů bylo bez elektřiny, plynu, tepla a teplé vody. Výpadek měl i internet v několika domech v okolí, od jednoho poskytovatele, který měl v poškozeném domě rozvodnu. 

Marcela Hladká, mluvčí Českého Těšína: "Město Český Těšín řeší náhradní ubytování pro poškozené obyvatele panelového domu. V případě zájmu o zapůjčení vysoušečů kontaktuje krizové referentky MěÚ Český Těšín."

Na sociálních sítích se už objevily první nabídky pomoci obyvatelům poškozených bytů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy