Cestovatel motivuje studenty, aby poznávali svět

  • 30. května 2016,
  • 11:20,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Mnoho studentů po dokončení školy, neví co dál. Cestovatel z Havířova mladým lidem radí, aby vycestovali do zahraničí. V rámci přednášek se s nimi dělí o zajímavé zkušenosti, které sám prožil během posledních pěti let.

Reklama

Lukáš Kerhart z Havířova procestoval již přes třicet zemí světa. V zahraničí vystudoval vysokou školu a pracoval v různých odvětvích. Po návratu z Kanady si dal za cíl, že do pěti let rozcestuje všechny mladé Čechy. Proto vydal knihu Cestování, nejlepší životní investice. Veškeré své zkušenosti nyní předává mladým lidem z řad studentů. Tentokráte Lukáš přednášel v havířovské knihovně.

Lukáš Kerhart, cestovatel, lektor: “Já když jsem se zpátky vrátil do České republiky, tak jsem zjisti, že spoustu mladých lidí vůbec neví, co by chtěli v životě dělat. Dle mého názoru pokud si člověk není jistý, tak by si měl rok udělat pauzu a vycestovat na nějakou dobu do zahraničí, nachytat zkušenosti”.

Během přednášky se studenti dověděli mnoho zajímavých informací. Zda cestovat přes agenturu, či jen tak volně s kamarádem, za jakých podmínek a kde se dá studovat, či jak žádat o práci.

anketa, student: “Určitě mi to hodně dalo, že jsme mohli slyšet o cestování. Já bych také rád cestoval”.

Dalibor Kudela, učitel SŠ Sýkorova: “Mě je z toho trochu smutno, protože už jsem starší a tyto věci jsem nemohl zažít. Pro mladé lidi je to hodně důležité”.

Podle Lukáš Kerharta je pro mladé lidi důležité nasbírat zkušenosti, rozšířit si obzory, ale pak by se měli vrátit zpět do České republiky. Protože doma je doma.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu