Cestovatel motivuje studenty, aby poznávali svět

  • 11:20,
  • Havířov ,

Mnoho studentů po dokončení školy, neví co dál. Cestovatel z Havířova mladým lidem radí, aby vycestovali do zahraničí. V rámci přednášek se s nimi dělí o zajímavé zkušenosti, které sám prožil během posledních pěti let.

Lukáš Kerhart z Havířova procestoval již přes třicet zemí světa. V zahraničí vystudoval vysokou školu a pracoval v různých odvětvích. Po návratu z Kanady si dal za cíl, že do pěti let rozcestuje všechny mladé Čechy. Proto vydal knihu Cestování, nejlepší životní investice. Veškeré své zkušenosti nyní předává mladým lidem z řad studentů. Tentokráte Lukáš přednášel v havířovské knihovně.

Lukáš Kerhart, cestovatel, lektor: “Já když jsem se zpátky vrátil do České republiky, tak jsem zjisti, že spoustu mladých lidí vůbec neví, co by chtěli v životě dělat. Dle mého názoru pokud si člověk není jistý, tak by si měl rok udělat pauzu a vycestovat na nějakou dobu do zahraničí, nachytat zkušenosti”.

Během přednášky se studenti dověděli mnoho zajímavých informací. Zda cestovat přes agenturu, či jen tak volně s kamarádem, za jakých podmínek a kde se dá studovat, či jak žádat o práci.

anketa, student: “Určitě mi to hodně dalo, že jsme mohli slyšet o cestování. Já bych také rád cestoval”.

Dalibor Kudela, učitel SŠ Sýkorova: “Mě je z toho trochu smutno, protože už jsem starší a tyto věci jsem nemohl zažít. Pro mladé lidi je to hodně důležité”.

Podle Lukáš Kerharta je pro mladé lidi důležité nasbírat zkušenosti, rozšířit si obzory, ale pak by se měli vrátit zpět do České republiky. Protože doma je doma.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků