Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rizikový přechod na ulici 17. listopadu by měl být už bezpečný

  • Havířov,

Pokud není chodec na přechodu dobře vidět, je jen otázkou času, kdy se může stát neštěstí. Mnoho přechodů v Havířově už prošlo modernizací, nyní se stal bezpečnějším i ten na ulici 17. listopadu.

Přechod pro chodce na ulici 17. listopadu, který se nachází v blízkosti Základní školy Žákovská, patří mezi ty, kde se stalo už mnoho nehod. Nyní po úpravách by se úsek měl stát mnohem bezpečnějším.

“ČEZ se snaží zvyšovat bezpečnost v celé ČR. Úpravy spočívaly v těchto dvou sloupech, které mají LED osvětlení, které zvyšují viditelnost u řidičů aut. Tím se snižuje riziko střetu, je to až 65%,” řekl jednatel a generální ředitel ČEZ Energo David Bauer.

"Určitě to vítáme, jako pracovníci této školy, protože tady chodí spoustu dětí z naší školy přes přechody a bezpečnost je to nejdůležitější. Jsme velice rádi, že je to právě u naší školy,” řekla zástupkyně ředitele ZŠ Žákovská Dana Kusinová.

Nasvícení přechodu je správný krok i z pohledu BESIPU.

"Toto místo, když se podíváte, je frekventované. Je mezi dvěma křižovatkami. Je třeba se věnovat viditelnosti chodce. Často tady docházelo k nebezpečným situacím,” dodal koordinátor BESIP pro MSK Pavel Blahut.

“My jsme před nějakou dobou uzavřeli memorandum o spolupráci. Byl jsem v té době dotazován, co to bude mít za výsledky. Takže pokračujeme dál, toto je čtvrtý přechod na území města, který dramatickým způsobem zvyšuje bezpečnost chodců a předpokládám, že v těchto projektech budeme pokračovat,” doplnil primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků