Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Problémovou křižovatku v Havířově-Podlesí mají vyřešit semafory

  • Havířov,

Havířov se chystá investovat do řešení problematické křižovatky v městské části Podlesí. Dopravu tam budou řídit semafory. V křižovatce v Prostřední-Suché radnice uvažovala o kruhovém objezdu. Plán ale zřejmě nevyjde.

Křižovatka poblíž Gymnázia Studentská v Havířově-Podlesí patří mezi rizikové. Řidiči zde mají problém s odbočováním a stávají se zde i dopravní nehody. O rekonstrukci křižovatky se mluví už mnoho let. 

"Bude doplněna světelnou signalizací, která bude řídit celou dopravu na této křižovatce. Celkově tato investice se pohybuje kolem osmi milionů korun a práce by měly začít v červnu a budou probíhat do září,” řekl náměstek havířovského primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Havířov trápí ještě jedna křižovatka, a to v Prostřední-Suché. Zejména v dopravní špičce řidiči, kteří chtějí vyjet z Fryštácké ulice, musejí čekat dlouhé minuty.

"V řešení té křižovatky brání jiné pozemky, je tam jeden dům, který patří Residomu a pokud by se ho podařilo zbourat, tak by byl prostor pro řešení této křižovatky kruhovým objezdem. Jednáme, snažíme se to vyřešit, protože tuto křižovatku vnímám jako problematickou a nebezpečnou,” dodal náměstek. 

Společnost Residomo opravdu uvažovala o demolici prázdných domů.

“Nicméně od demolice domů jsme ustoupili, a to kvůli zvýšenému zájmu o nájemní bydlení, a proto zvažujeme o dalším využití těchto domů,” vysvětlila mluvčí společnosti Residomo Kateřina Piechowicz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy