Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ v Havířově prošla kvůli nemocnému dítěti dezinfekcí. Přesto mnozí rodiče nechali děti raději doma

  • Havířov,

Minulý týden se u jednoho žáka v Základní škole Generála Svobody v Havířově prokázala nákaza. Přesto, že škola udělala veškerá hygienická opatření, v pondělí do tříd nastoupilo o zhruba 50 žáků méně.

O víkendu museli hasiči důkladně dezinfikovat školu G. Svobody v Havířově, protože se u jednoho žáka deváté třídy prokázala nákaza COVID-19. Dítě se nakazilo od svého otce horníka.

Marek Gašparín, mluvčí HZS MSK: “Pomocí těchto tepelných vyvíječů aerosolu do místností aplikují dezinfekci. Místnosti se následně třicet minut nechají uzavřené a dezinfekce působí. Po třiceti minutách se prostory vyvětrají a měly by být dekontaminovány."

Učitelé předpokládali, že situace bude mít dopad na rozhodování rodičů, zda v pondělí pošlou děti do školy.

Dagmar Kondělíková, ředitelka ŽS G. Svobody, Havířov: "Předpokládali jsme nástup 140 žáků a k dnešnímu dni nastoupí asi 90 žáků. Někteří rodiče skutečně zřejmě z toho COVID-19 mají obavy, nicméně někteří rodiče zvažují, zda děti pošlou za týden nebo za 14 dní."
anketa, rodiče: "Určitě jsem zvažovala, jestli dám Elišku do školy. Nakonec jsem se rozhodla, že ano, protože jsem dva měsíce na home-office a už potřebuji jít do práce."

 

anketa, rodiče: "Já musím chodit do práce, a když je to tu už dezinfikované, tak nevidím důvod proč ho neposlat. Je to i pro něho lepší."

Přesto, že se škola bude snažit dodržovat veškerá hygienická opatření, z důvodu vysokého počtu nakažených na Dolu Darkov by ale nebyla proti opětovnému uzavření škol na Karvinsku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy