Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově budou moci lidé vyhazovat plechovky a kovy do speciálních šedých nádob

  • Havířov,

Od června budou moci lidé v Havířově vyhazovat plechovky a kovy do nových šedých kontejnerů. Radnice jich pořídila sedmdesát. Město se chystá rozšířit i počet nádob na tuky a oleje.

Nápoje v plechovkách jsou stále více oblíbené. Kam je ale vyhodit? Například v Ostravě mohou lidé využívat žluté kontejnery na plasty. Havířov se rozhodl pro speciální šedé nádoby na kovy.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Věříme, že to bude přínosné pro občany města. Každá ta nádoba bude na kontejnerovém stanovišti, bude tam přidána. Těchto nádob máme 70."

Máte prostor na tyto nové nádoby?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Máme pasport kontejnerových stanovišť a chceme ho v budoucnu, pokud na to budeme mít finanční prostředky, lépe upravit tak, aby tam nedocházelo k nepořádku. Aby to kontejnerové stanoviště bylo pěkné, čisté a tak, jak má být."

Do šedých nádob budou patřit plechovky od nápojů i potravin a veškeré kovové předměty z domácnosti.

Václav Zyder, projektový manažer TSH: "My jsme na tyto separované odpady připraveni po technické stránce i obchodní stránce. Ty nádoby jsou stejné konstrukce, jako jsou nádoby na sklo. Takže využijeme stejnou svozovou techniku. Pomocí té budeme odebírat kovy a našim obchodním partnerům budeme kovy dodávat."

Radnice věří, že si lidé na třídění kovů zvyknou stejně rychle, jako na třídění tuků a olejů.

Iveta Grzonková, vedoucí odboru komunálních služeb: "Ta služba je hojně využívána a získáváme vytříděný a čistý olej z domácností. Takže v letošním roce připravujeme rozšíření. Máme momentálně nainstalovaných třicet kusů nádob a předpokládáme, že v průběhu léta bychom měli doplnit dalších třicet."

Za zhruba devět měsíců lidé vytřídili přes tři tisíce kilogramů tuků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy