Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sklo, plasty, papír, oleje a nově kov. V Havířově rozmístili šedé kontejnery

  • Havířov,

Lidé v Havířově si zvykají na další třídění odpadu. Nově radnice v ulicích rozmístila 70 šedých kontejnerů na kov. Pokud se i tato separace osvědčí, počet nádob se rozšíří.

Staré příbory, prázdný lak na vlasy, nebo plechovky od nápojů, či jídla. To vše mohou už od července lidé vyhazovat do speciálních šedých nádob v Havířově.

Jana Vichrová, odbor komunálních služeb: "My jich máme jen 70 a kontejnerových stanovišť máme nějakých 470, takže to nešlo rozmístit na všechna stanoviště, ale snažili jsme se je tak přiměřeně rozmístit po celém území města. S tím, že kde jsou výškové domy, velká výtěžnost, tak tam jim máme možná trochu více.”

Radnice by byla ráda, kdyby se lidé naučili zodpovědně řídit i tento druh odpadu. Mapu rozmístěných kontejnerů na kov naleznou na webových stránkách města.

anketa: “Třídím na 100%. Dávám papír, další věci. Teď i plechovky, předtím to nebylo, teď ano.”
anketa: “Samozřejmě třídíme. Třídíme i ty oleje, všechno. Je to pozitivní věc."
anketa: “Všiml jsem si toho a kovy třídíme způsobem, že spíš odvážíme na sběrný dvůr. Tady to jsme prozatím nevyužili."

Zda se v ulicích objeví i další nádoby, ukáže čas.

Jana Vichrová, odbor komunálních služeb: "To zjistíme až ke konci roku, kdy budeme vědět jaká je výtěžnost, jak se občané do toho zapojili a podle toho bychom potom zkusili objednat další kontejnery a rozmístit je na další stanoviště."Lidé v Havířově si dobře zvykli i na třídění jedlých olejů a tuků. Proto město v červenci rozmístilo dalších třicet těchto nádob.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy