Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice je na vyšší počet pacientů s covidem připravená

  • Havířov,

Přesto, že Moravskoslezský kraj je na tom z pohledu pozitivních pacientů na Covid-19 ještě dobře, situace se může brzy změnit. Havířovská nemocnice dělá všechno proto, aby případný nápor zvládla.

Havířovská nemocnice je jednou z páteřních, která poskytuje péči o covidové pacienty. Počty hospitalizovaných v celé republice rostou. Nemocnice využila zkušenosti z jara a na případný nápor se připravila.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “Máme železnou zásobu ochranných pomůcek, dispoziční úpravy jsme udělali tak, aby na jednotkách intenzivní péče mohlo dojít k takzvanému smíšenému provozu. To znamená jsou tam izolovaná lůžka, stejně tak na stanici ARIM. Havířovská nemocnice je schopná v té první etapě zvládnout dvacet infekčních pacientů na standardním lůžku, pět pacientů na ventilovaných intenzivních lůžkách a pokud by to nestačilo, tak po dohodě s krizovým štábem kraje, jsme schopni otevřít dalších dvacet lůžek infekčního standardního oddělení.”

Nemocnice se obává jen jednoho, aby se nákaza nerozšířila mezi zdravotníky.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelkou péči: "Kolegyně vědí, jaká je situace. Spíš bych řekla, že oddělení, která mají zkušenosti s péči o covidové pacienty jsou psychicky na to připravená, ale obávají se. Obávají se z toho důvodu, aby nás bylo dostatek. Abychom měly čas a prostor, abychom my byly zdrávy a abychom my mohly pečovat o ty naše pacienty, abychom neonemocněly. Proto je to o té ochraně. Kolegyně, aby se chránily. Pracují tři, čtyři hodiny v ochranném obleku, v ochranném overalu, mají brýle, mají štít, mají respirátor a to je to, co tu práci ztěžuje tomu personálu. Práce v těchto ochranných prostředcích je jiná, museli jsme se ji naučit.”

Vrchní sestra ARA si myslí, že těžší doba byla na jaře, protože nikdo neměl zkušenosti.

Dana Buchwaldková, vrchní sestra ARO: "My jsme teď vlastně udělali rekonstrukci oddělení a máme druhý covidový box, takže budeme mít třeba i dva pacienty najednou, takže to bude docela náročné to zajistit logisticky v rámci ochranných pomůcek. Ale i personál. Budeme muset vyčlenit více personálu pro ošetřování těchto pacientů, ale já doufám, že to zvládneme a jsme připravení bojovat proti covidu optimisticky."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy