Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První zdravotníci v havířovské nemocnici se mohou nechat očkovat

  • Havířov,

Vakcinační látka proti Covidu-19 dorazila v pondělí také do Havířova. S očkováním zdravotníků začali na infekčním oddělení ihned. Unavení lékaři a zdravotní sestry berou očkování jako naději. Nemocnice věří, že se situace začne lepšit do dvou měsíců.

Primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení havířovské nemocnice se každý den stará o ty nejtěžší pacienty s covidem. Dívá se i na to, jak mu postupně odpadávají jeho lidé z týmu. Proto byl i on jeden z prvních, kdo se nechal očkovat.

Robert Bocek, primář ARO NsP Havířov: "Co se týče lékařů, všichni se nechají očkovat, taktéž naprostá většina zdravotních sestřiček, které tedy neprošly nákazou a nechají se naočkovat i ty, které prošly nákazou v dřívější době. Pro nás to je určitě velká naděje, že se podaří zvládnout celou pandemickou situaci. Denně vidíme ty nejtěžší průběhy, denně řešíme nedostatek lůžek na intenzivní péči a dnes i na standardních lůžcích."

Nemocnice začala s očkováním zdravotníků v pondělí. Celkově bylo do zařízení dovezeno 45 dávek, ze kterých bude moci být naočkováno 220 lidí.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “Každý den jich tento týden proočkujeme zhruba 50 a samozřejmě čekáme na další závoz, který bude každé pondělí a budeme pokračovat jak u personálu, tak potom najedeme na rizikové skupiny, které jsou ve strategii očkování. Co se týče řekněme naší ambice, tak mým přáním samozřejmě je, aby se proočkovalo co nejvíce zaměstnanců. Ne jen zdravotníků. Naše nemocnice spolu s dohodáři má asi 1100 zaměstnanců. Já bych si přál, aby to byli všichni.”

Důležitost v očkování lidí prioritně ve zdravotnictví vidí i primátor Havířova.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Oni jsou v tom daném okamžiku ti nejdůležitější, takže tomu rozumím. Rozumím tomu, že je stanovené pořadí pro očkování. Věřím tomu, že zdravotníci, kteří jsou v první linii potřebuji v první řadě ochranu, protože prostě s těmi lidmi v kontaktu jsou na těch odděleních. Já se očkovat nechám při první možné příležitosti a samozřejmě, když na mě dojde řada, tak to očkování budu absolvovat co nejdříve.”

Nemocnice provozuje 420 akutních lůžek, nyní je v provozu pouze 200, a to proto , že o pacienty s covidem, kterých je nyní hospitalizovaných téměř sto, se musí starat více zdravotníků. Zhruba 70 lékařů, či sester je kvůli nákaze v izolaci. Nemocnice věří, že i díky proočkovanosti se situace do dvou měsíců začne zlepšovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy