Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odvolání předsedy SBD Havířov bylo podle soudu nezákonné, záznam z jednání delegátů rychle smazali

  • Havířov,

Předseda jednoho z největších bytových družstev v zemi byl z funkce odvolán nezákonně. Takový je verdikt Vrchního soudu v Olomouci v kauze Stavebního bytového družstva v Havířově.

Vyhrocená situace v havířovském Stavebním bytovém družstvu (SBD Havířov) se neuklidňuje ani po nedávném pravomocném rozsudku, podle kterého bylo odvolání předsedy Miroslava Trefila z funkce nezákonné.

Miroslav Trefil, odvolaný předseda SBD Havířov: “Tento spor, který jsem měl s družstvem, vlastně nemám s družstvem, ale de facto s kontrolní komisí. Protože soud řekl jasně, že kontrolní komise jednala v rozporu se zákonem.”

Trefil poukazuje také na to, že na dalším shromáždění delegáti nebyli seznámeni s rozsudkem a zástupci družstva informace o prohraném sporu bagatelizovali. Když chtěl situaci ověřit, zjistil, že zápis ze zasedání není úplný a zvukový záznam, byl rychle smazán.

Miroslav Trefil, odvolaný předseda SBD Havířov: “Zápis neobsahuje všechny zprávy, které byly v jeho průběhu předneseny. Obsahuje zhruba jednu třetinu. Když jsem požádal, že chci zkontrolovat zápis a zvukový záznam, tak mi byli překvapivě sděleno, že už byl smazán. Přitom bylo zvykem záznamy uchovávat 10 let.”

Trefil má podezření, že současné vedení družstva nejedná v zájmu družstevníků.

Miroslav Trefil, odvolaný předseda SBD Havířov: “Ta skupina, která teď řídí družstvo, vymyslela 22 opatření, z nichž jen jedno přinese družstvu nějaký užitek. Jde o zvednutí poplatku za správu družstva o 22 procent a u garážníků o více než 100 procent, což má podle ředitelky přinést družstvu asi 4,5 milionu korun za rok.”

TV Polar dala možnost družstvu se k případ vyjádřit, což místopředseda odmítl a odkázal na webové stránky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy