Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ M. Pujmanové v Havířově využívá k výuce virtuální realitu, děti jsou nadšené

  • Havířov,

Základní škola M. Pujmanové je první ve městě, kde se děti učí pomocí virtuální reality, a to různé předměty. Žáci se touto moderní technologií mohou vzdělávat na prvním i druhém stupni.

VIDEO: TV Polar

Tito žáci z osmé třídy na Základní škole Marie Pujmanové v Havířově se mohou detailně podívat v rámci přírodopisu na to, jak vypadají orgány v těle. V zeměpise se pak mohou reálně ocitnout na jakémkoliv místě na světě. Škola je první ve městě, která využívá k výuce virtuální realitu.

Martin Irein, ředitel ZŠ M. Pujmanové Havířov: “Já jsme původně viděl tu myšlenku u žáků druhého stupně, ale nakonec to vyzkoušíme i u těch mladších, protože si myslím, že je to vhodné pro jakékoliv dítě. A ty předměty, dá se říct, že napříč celým spektrem. Připravují se chemické pokusy, fyzikální pokusy, stroje, jak fungují, v chemii atomy.”
anketa: “Je to dobré v tom, že si to mohu osahat a podívat se na to i zblízka. Zvětšit si to, zmenšit. Je to lepší, než normální výuka.”
anketa: “Zeměpis tam je zajímavý, podívat se třeba na nějaká místa, pláže.”

Pořízení moderní technologie vyšlo na třičtvrtě milionů korun. Město má v plánu virtuální realitu postupně rozšířit i do dalších škol.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My opravdu chceme jít cestou moderních technologií a chceme, aby naše školy držely krok nejen s naším regionem, ale i s celou republikou, celou EU a celým světem a jestliže další generace má být motorem pro tuto zemi, tak do ní potřebujeme investovat.”
Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “V březnu prostřednictvím pana ředitele se to nakoupilo, děti do školy nechodily, takže se to všechno odložilo a já jsem ráda, že teď, sice v závěru školního roku, to mohou děti vyzkoušet. Trochu se s tím sžít, aby od září a doufám, že už nastane běžná normální výuka, aby to tady bylo pěkně využíváno.”

Technologii pro školy vyvinula česká firma. Prozatím virtuální realitu využívá v kraji několik škol. Další už ale s firmou o pořízení jednají.

Andrej Braguca, spolumajitel Virtual Lab: “Ze stran učitelů je poměrně velký zájem, protože i je to baví, je to pro ně něco nového. Ze stran ředitelů ti mají strach právě třeba o financování, ale to se často vyřeší právě přes projekty, protože i z velkého pohledu z evropských fondů, nebo z českých státních fondů, hodně jde do této sféry financování. Takže i tato strana je vyřešena. Teď už je to jen o té ochotě, se naučit něco nového.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy