Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vysoká škola Prigo uzavřela s havířovskou radnicí memorandum o dlouhodobé spolupráci

  • Havířov,

Vysoká škola Prigo, která působí v Havířově už deset let, má další plány. Chce se stát univerzitou a vybudovat vědecko-výzkumné a inovační centrum. Proto uzavřela s radnicí memorandum o dlouhodobé spolupráci.

Havířov vždy chtěl mít ve městě vysokou školu. Prigo začíná další dekádu a jelikož se chce stát univerzitní školou, podepsala na magistrátu s městem memorandum o dlouhodobé spolupráci.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "K tomu směřují veškeré její vědecké, výzkumné činnosti v oblasti společenských věd, kde budou žádat o další akreditované obory a k tomu potřebují i spolupráci města, aby si mohli sáhnout na mezinárodní i národní dotace. Proto potřebují formu spolupráce města a s touto vysokou školou. Není to nic zavazujícího na to, že by město mělo platit nějaké finanční částky, ale jedná se o formu podpory. Já sama jsem teď dávala stanovisko k akreditačnímu oboru na navazující ekonomické předměty, protože jim to pomáhá v tom, aby získali akreditaci. Město a Prigo bude spolupracovat na společenských, výzkumných i kulturních akcích, sociálních akcích.”

Vysoká škola hledá také vhodné nové prostory, protože stávající na bývalé ZŠ Vítězslava Nezvala už kapacitně nestačí.

Jana Feberová ČSSD), náměstkyně primátora: "Ptali se nás na prostory, ptali se i na prostory bývalé ZŠ Mánesova, ale tam už je jiný projekt. Mapují si i pozemky, které má ještě město, nebo popřípadě někdo jiný, protože měli zájem třeba i o pozemek nad zámečkem, kde parkují auta, když jsou lidi na koupaliště, ale toto nejsou naše pozemky, jsou soukromé. Takže různě zkouší, hledají. Nabízí se různé možnosti, ale k tomu teprve dojde k takovým jednáním. Já si myslím, že my můžeme podat vstřícnou ruku. Tím memorandem vlastně je podpoříme i v těch mezinárodních projektech, které oni dělají. Přijedou do Havířova i cizí studenti, i studenti z celé republiky. Takže někteří nám tady možná zůstanou, a to je i účel toho, že nám zůstanou mladí lidé v Havířově.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySlezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 29 889 do 38 007 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekt důl ČSA
Karviná
od 17 300 do 18 500 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekty společnosti Diamo
Karviná
od 17 300 do 19 500 Kč/měsíc

Detail