Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská školka vyhrála soutěž ve sběru mobilů, děti už vědí, že do popelnice nepatří

  • Havířov,

Moravskoslezský kraj se společností ASEKOL uspořádali ekologickou soutěž pro vybrané mateřské školy v kraji. Děti měly za úkol nasbírat co nejvíce vysloužilých mobilních telefonů. Absolutním vítězem se stala MŠ Radniční z Havířova.

Přesně 858 starých mobilních telefonů se podařilo shromáždit v MŠ Radniční a jejím odloučeném pracovišti na ulici Resslova v Havířově v rámci soutěže nazvané Přines mobil do školky, kterou vyhlásil kraj společně se společností ASEKOL. Smyslem projektu bylo edukovat ty nejmenší, že elektro spotřebiče nepatří do komunálního odpadu.

Marie Blažová, učitelka MŠ Resslova Havířov: "Bavili jsme se o tom, že třídíme odpad a v rámci tohoto jsme je informovali, proč vlastně ty mobily sbíráme, že je nevyhazujeme, ale že v mobilu je plno kovu, který můžeme využít i jinak."
Irena Burová, učitelka MŠ Radniční Havířov: "Vlastně jsme byli velice překvapeni, protože, když firma ASEKOL udělala nějaký průměr, tak jsme dosáhli průměr na jednoho žáka 5,06 mobilu. Bylo to úžasné.”
anketa: “Mobily se sbírají, protože se recyklují. To znamená, že se nevyhazují, ale dávají se do takového koše, kde se odvezou a vytvoří se z nich něco jiného.”
anketa: "Já jsem si ho sám vzal, už jsem ho nechtěl nikdy vidět. Měl všude praskliny, tak jsme ho už nechtěl. Mobily se nosí, protože pak se z něho může vytvořit nový telefon.”

Do projektu se zapojilo deset mateřských škol z celého kraje. Celkem se podařilo nasbírat 2006 starých přístrojů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail