Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice otevřela ambulanci tělovýchovného lékařství, zaměřit se chce zejména na děti

  • Havířov,

Havířovská nemocnice otevřela ambulanci tělovýchovného lékařství. Zaměřit se chce zejména na děti, které aktivně, či vrcholově sportují. Ambulanci přivítali také trenéři klubů, kteří se prezentace zúčastnili.

Vliv sportu na vývoj dětí. Právě na to se chtějí zaměřit v havířovské nemocnici, kde otevřeli ambulanci tělovýchovného lékařství. Podle vyhlášky by měl prohlídkou projít jednou ročně každý sportovec, který je organizovaný ve sportovním klubu, či škole.

Hynek Canibal, primář dětského oddělení Nemocnice Havířov: “Jsme schopní dynamicky, když vyšetření provedeme v odstupu třeba půl roku, roku zjistit, jak se zlepšuje. Dítě roste a jeho výkonnost by se měla zlepšovat. A najednou vidíme, že se nezlepšuje, nebo zhoršuje. To nemusí být proto, že netrénuje dost, ale naopak, že trénuje hodně. Může to být projevem přetrénování. To je to, co jsme schopni odlišit, plus dívat se na to dítě komplexně. Jak vypadá jeho kosterně-svalová soustava, děláme kineziologický rozbor, díváme se na dysbalance svalové.”
Matěj Chalánek, absolvent vyšetření: “Potřebuji tento test k přijímacím zkouškám na vysokou školu a mimo jiné se mi to bude hodit i do sportu. Já hraji volejbal.”

Na prezentaci nové ambulance tělovýchovného lékařství se přišli podívat i trenéři klubů.

Ivana Hlubínková Kožmínová, Maniak Aerobik Havířov: “Já jsem úplně nadšená, protože nejbližší vyšetřovací centrum je v Ostravě a pokud rodiče nejsou natolik zodpovědní, že by tam s těmi dětmi jeli, tak nikdo to neudělá.”

Do budoucna by chtěla nemocnice ještě ambulanci rozšířit například o nutriční poradenství pro sportovce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail