Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové vedení havířovského hokejového klubu se bude chtít zaměřit na mládež, rodiče a fanoušky

  • Havířov,

Havířovský hokejový klub bude mít nové vedení. Nejdále jsou jednání se skupinou Petra Malíře, který vede českotěšínský klub a který zároveň realizuje výstavbu druhé ledové plochy v Havířově. I to je jeden z důvodů, proč je stávající vedení pro vstup nových členů.

Neúspěch prvoligových havířovských hokejistů v letošní sezoně vyústil k návrhu odvolání vedení klubu. K tomu se přidali ještě rodiče, kterým se nelíbí celkové nastavení v mládežnickém hokeji. Po několika týdnech vyjednávání to vypadá, že novým prezidentem se stane Petr Malíř, který nahradí Jaroslava Mrowiece.

Jaroslav Mrowiec, prezident AZ Heimstaden Havířov: "Několik subjektů se přihlásilo, že by chtělo vstoupit do hokejového klubu. Nejlepší koncept a nějaké ekonomické zázemí nám vyšlo, že by do kubu vstoupil Petr Malíř plus dva lidé, kteří jsou tam uvedeni. S tím, že si řekneme co a jak a když se splní všechny podmínky, tak oni do toho klubu vstoupí a půjdou do vedení. To znamená, že se změní výkonný výbor a prezident klubu. Já to vnímám tak, že jsme dva roky hledali nějaké partnery do klubu. Myslím si, že to bylo dané tím, že moc lidí nechtělo vstupovat do první ligy. V ten moment, kdy havířovský klub jde do druhé ligy a ekonomická náročnost bude o hodně menší, tak se ozvali lidé, kteří by chtěli do toho vstoupit a nějakým způsobem vést hokej. Já to vnímám dobře. Já jsem tam jedenáct let a myslím si, že tomu klubu už nemám co dát a bude dobře, když tam přijdou nové osoby, které budou mít ten elán a budou mít věci nastaveny jinak.”

Prioritou pro nové vedení bude vychovávání mládeže, větší komunikace s rodiči a fanoušky.

Petr Malíř, HC Wolves Český Těšín: "Celé se to má odvíjet od mládeže. V tom AZ, abychom si dokázali vychovat pro muže kmenové hráče, aby byli důležití. Nicméně teď se ta situace komplikuje tím, že se padá do druhé ligy a ta liga není tak atraktivní, jako první liga.”

Největším poskytovatelem dotace hokeje je radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Ten přístup k financování je kontinuální. Pro nás je důležité, aby veřejné prostředky byly využívány transparentně, správně a ta efektivita v čase se prokázala. My nemáme žádné exekutivní pravomoci směrem k hokeji. Nemáme jak ovlivňovat exekutivu hokejového klubu a my samozřejmě budeme chtít vědět, co se v hokeji děje, jaký to má vývoj, jakým způsobem se nakládá s veřejnými prostředky, a to je naše legitimní právo. Ale kdybych se měl vyjádřit ke konkrétním krokům, které se tam dějí, tak na to nemám dostatek informací momentálně.”

Hokejový klub plánuje ještě tento týden tiskovou konferenci, kde bude chtít vše vysvětlit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy