Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové vedení havířovského hokejového klubu se bude chtít zaměřit na mládež, rodiče a fanoušky

Havířov |

Havířovský hokejový klub bude mít nové vedení. Nejdále jsou jednání se skupinou Petra Malíře, který vede českotěšínský klub a který zároveň realizuje výstavbu druhé ledové plochy v Havířově. I to je jeden z důvodů, proč je stávající vedení pro vstup nových členů.

Neúspěch prvoligových havířovských hokejistů v letošní sezoně vyústil k návrhu odvolání vedení klubu. K tomu se přidali ještě rodiče, kterým se nelíbí celkové nastavení v mládežnickém hokeji. Po několika týdnech vyjednávání to vypadá, že novým prezidentem se stane Petr Malíř, který nahradí Jaroslava Mrowiece.

Jaroslav Mrowiec, prezident AZ Heimstaden Havířov: "Několik subjektů se přihlásilo, že by chtělo vstoupit do hokejového klubu. Nejlepší koncept a nějaké ekonomické zázemí nám vyšlo, že by do kubu vstoupil Petr Malíř plus dva lidé, kteří jsou tam uvedeni. S tím, že si řekneme co a jak a když se splní všechny podmínky, tak oni do toho klubu vstoupí a půjdou do vedení. To znamená, že se změní výkonný výbor a prezident klubu. Já to vnímám tak, že jsme dva roky hledali nějaké partnery do klubu. Myslím si, že to bylo dané tím, že moc lidí nechtělo vstupovat do první ligy. V ten moment, kdy havířovský klub jde do druhé ligy a ekonomická náročnost bude o hodně menší, tak se ozvali lidé, kteří by chtěli do toho vstoupit a nějakým způsobem vést hokej. Já to vnímám dobře. Já jsem tam jedenáct let a myslím si, že tomu klubu už nemám co dát a bude dobře, když tam přijdou nové osoby, které budou mít ten elán a budou mít věci nastaveny jinak.”

Prioritou pro nové vedení bude vychovávání mládeže, větší komunikace s rodiči a fanoušky.

Petr Malíř, HC Wolves Český Těšín: "Celé se to má odvíjet od mládeže. V tom AZ, abychom si dokázali vychovat pro muže kmenové hráče, aby byli důležití. Nicméně teď se ta situace komplikuje tím, že se padá do druhé ligy a ta liga není tak atraktivní, jako první liga.”

Největším poskytovatelem dotace hokeje je radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Ten přístup k financování je kontinuální. Pro nás je důležité, aby veřejné prostředky byly využívány transparentně, správně a ta efektivita v čase se prokázala. My nemáme žádné exekutivní pravomoci směrem k hokeji. Nemáme jak ovlivňovat exekutivu hokejového klubu a my samozřejmě budeme chtít vědět, co se v hokeji děje, jaký to má vývoj, jakým způsobem se nakládá s veřejnými prostředky, a to je naše legitimní právo. Ale kdybych se měl vyjádřit ke konkrétním krokům, které se tam dějí, tak na to nemám dostatek informací momentálně.”

Hokejový klub plánuje ještě tento týden tiskovou konferenci, kde bude chtít vše vysvětlit.

Nahlásit chybu


K tématu

Na hokejovém utkání mládeže ve Frýdku-Místku padl český divácký rekord

V hale Polárka ve Frýdku-Místku padl český divácký rekord. Zajistili ho fanoušci žáků 9. tříd, kteří bojují o postup do extraligy mládeže. Na utkání Frýdku-Místku s Havířovem přišlo 2 447 diváků. Domácí sice prohráli, ale stále jsou v rámci soutěže v boji o extraligu.

AZ Havířov bojuje ve finále o postup do 1. ligy, fanoušci jsou nadšení

19. dubna 2024 12:01 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Klubu i fanouškům se splnil sen. AZ bojuje ve finále o postup do první ligy. Stav po druhém zápase je 1:1. Tým nyní čekají dva zápasy v Chomutově.

Postup do 1. ligy se AZ Havířov nepodařil, na poslední zápas přišlo přes 4 500 diváků

30. dubna 2024 9:19 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Rozhodující zápas mezi AZ Havířov a Chomutovem byl nesmírný boj. Přesto, že hráči do posledního domácího utkání dali všechno, stejně jako fanoušci, postup do první ligy si zajistil Chomutov.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Sociální služby Karviná obnovují vozový park pro pečovatelskou službu

Sociální služby Karviná uspěly ve výzvě projektu IROP z roku 2023 a mohli prostřednictvím dotace zakoupit nové automobily pro pečovatelskou službu.

Karvinští studenti zvládli v rámci náborové akce fyzické testy policistů

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii.Kdo je splnil dostal rok platný certifikát.Pokud se rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

Karviná už potřetí ocenila zdravotníky na zámku Fryštát

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Aktuálně z Karviné: Končí 2. etapa opravy ulice Borovského

Ulice Borovského je nyní průjezdná i v části 2. etapy, tzn. od křižovatky s ulicí Komonautů po ulici Na Kopci, kde byl vybudován nový kruhový objezd.

Devadesát zdravotníků Karvinské hornické nemocnice se učilo bránit proti agresi pacientů

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí,jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušenéhopolicejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

Mladí hasiči závodili v Havířově v požárním útoku a štafetě uzlů

Sbor dobrovolných hasičů Havířov-Město se stal organizátorem osmého kola Mládežnické ligy okresu Karviná. Do soutěže v požárním útoku a v uzlové štafetě se zapojilo 9 družstev mladších žáků a 15 družstev starších žáků.

Nové vedení havířovského hokejového klubu se bude chtít zaměřit na mládež, rodiče a fanoušky
Vydáno 22. února 2022 15:51, Havířov, Bára Kelnerová
Havířovský hokejový klub bude mít nové vedení. Nejdále jsou jednání se skupinou Petra Malíře, který vede českotěšínský klub a který zároveň realizuje výstavbu druhé ledové plochy v Havířově. I to je jeden z důvodů, proč je stávající vedení pro vstup nových členů.

Neúspěch prvoligových havířovských hokejistů v letošní sezoně vyústil k návrhu odvolání vedení klubu. K tomu se přidali ještě rodiče, kterým se nelíbí celkové nastavení v mládežnickém hokeji. Po několika týdnech vyjednávání to vypadá, že novým prezidentem se stane Petr Malíř, který nahradí Jaroslava Mrowiece.

Jaroslav Mrowiec, prezident AZ Heimstaden Havířov: "Několik subjektů se přihlásilo, že by chtělo vstoupit do hokejového klubu. Nejlepší koncept a nějaké ekonomické zázemí nám vyšlo, že by do kubu vstoupil Petr Malíř plus dva lidé, kteří jsou tam uvedeni. S tím, že si řekneme co a jak a když se splní všechny podmínky, tak oni do toho klubu vstoupí a půjdou do vedení. To znamená, že se změní výkonný výbor a prezident klubu. Já to vnímám tak, že jsme dva roky hledali nějaké partnery do klubu. Myslím si, že to bylo dané tím, že moc lidí nechtělo vstupovat do první ligy. V ten moment, kdy havířovský klub jde do druhé ligy a ekonomická náročnost bude o hodně menší, tak se ozvali lidé, kteří by chtěli do toho vstoupit a nějakým způsobem vést hokej. Já to vnímám dobře. Já jsem tam jedenáct let a myslím si, že tomu klubu už nemám co dát a bude dobře, když tam přijdou nové osoby, které budou mít ten elán a budou mít věci nastaveny jinak.”

Prioritou pro nové vedení bude vychovávání mládeže, větší komunikace s rodiči a fanoušky.

Petr Malíř, HC Wolves Český Těšín: "Celé se to má odvíjet od mládeže. V tom AZ, abychom si dokázali vychovat pro muže kmenové hráče, aby byli důležití. Nicméně teď se ta situace komplikuje tím, že se padá do druhé ligy a ta liga není tak atraktivní, jako první liga.”

Největším poskytovatelem dotace hokeje je radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Ten přístup k financování je kontinuální. Pro nás je důležité, aby veřejné prostředky byly využívány transparentně, správně a ta efektivita v čase se prokázala. My nemáme žádné exekutivní pravomoci směrem k hokeji. Nemáme jak ovlivňovat exekutivu hokejového klubu a my samozřejmě budeme chtít vědět, co se v hokeji děje, jaký to má vývoj, jakým způsobem se nakládá s veřejnými prostředky, a to je naše legitimní právo. Ale kdybych se měl vyjádřit ke konkrétním krokům, které se tam dějí, tak na to nemám dostatek informací momentálně.”

Hokejový klub plánuje ještě tento týden tiskovou konferenci, kde bude chtít vše vysvětlit.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000029994/nove-vedeni-havirovskeho-hokejoveho-klubu-se-bude-chtit-zamerit-na-mladez-rodice-a-fanousky