Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovský malíř Ladislav Tobola uspořádal výstavu, výtěžek daruje organizaci ADRA pro Ukrajinu

  • Havířov,

Havířovský malíř Ladislav Tobola i ve svých 76 letech stále maluje a uspořádal v Galerii Maryčka prodejní výstavu. Výtěžek se rozhodl darovat organizaci ADRA, která a jej použije na pomoc Ukrajině.

Ladislav Tobola si kresbu zamiloval už v dětství a láska k malování mu vydržela po celý život. Výstava, kterou připravil nyní, má ale hlubší smysl.

Ladislav Tobola, malíř: “Soustředil jsem se na květinovou výzdobu výstavy. Soustředím se na květiny protože, chodím do přírody, mám ji rád. Jsem rád, že jsem mohl tuto výstavu uskutečnit a do budoucna, pokud budu zdráv, tak bych chtěl ještě něco dokázat a nějaké výstavy ještě vytvořit a darovat penízky z výstav pro dobrou věc. Tento výtěžek půjde pro lidi, kteří strádají na Ukrajině. I když těch peněz nebude statisíce, jako u některých lidí, co dávají peníze, že to prospěje dobré věci.”

Malíř se rozhodl darovat peníze humanitární organizaci ADRA.

Jana Žoričová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: “Nás velice potěšilo před dvěma lety, když k nám do ADRY přišel pan Ladislav Tobola a nabídl nám možnou spolupráci. Pan Tobola velmi rád maluje krásné obrazy. Nádherné obrazy květin, krajin a to vše dělá srdcem. Sám řekl, že si uvědomil, že je ve věku, kdy možná sám bude potřebovat pomoc a když ADRA pomáhá, tak on chce také pomáhat.”
anketa: "Mně se hodně líbí obraz s motivy OKD, jelikož manžel dlouhé roky pracoval na šachtě, tak tady ty obrazy mne zaujaly a samozřejmě kytice, krajiny. Já mám ráda zeleň a je mi to blízké ta jeho tvorba. Podíváme se s manželem, popřemýšlíme a ráda podpořím dobrou věc.”

Prodejní výstavu mohou lidé navštívit do konce března.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy