Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tělocvična na krytém bazénu v Havířově může sloužit k nouzovému přístřeší

  • Havířov,

Havířov je jedním z prvních měst, kde v koordinaci s krajem vybudovali první lůžka dočasného nouzového přístřeší. Budova krytého bazénu má samostatný vchod a dostatek sprch, či toalet.

Kraj pro ubytování uprchlíků nemusel prozatím využít tělocvičny. Nicméně se i na tuto variantu připravuje. V Havířově v budově, kde se nachází krytý bazén, tak vznikla kapacita nouzového dočasného přístřeší pro padesát běženců.

Uprchlické rodiny by v této tělocvičně měly zůstat po dobu maximálně třiceti dnů.

Jiří Matěj, ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení: "Je to odděleno, ti lidé nepřijdou vůbec do styku, protože tady slouží pro ty uprchlíky, pokud přijdou, boční vchod. Máme pro ně připraveno i zázemí. Jednak jsou tam sprchy, umývárny, jsou tam dvě velké šatny. Současně tam máme zřízenou i místnost pro služebnu pro MP. Samozřejmě úzce spolupracujeme s městskými organizacemi, ať už co se týče zajištění problematiky jídla, sociálního vybavení atd.”

Uprchlíkům by se ihned věnovali sociální pracovníci magistrátu.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: "Byli by už po registraci na krajském asistenčním centru, ale nebyli by ještě po evidenci na úřadu práce. Takže toto je třeba s nimi vyřešit. Já bych chtěla říct, že pro tyto lidi to bude jen přístřeší. Nemohou tady zůstat delší dobu a bude se pro ně hledat ubytování vhodnější, než toto přístřeší.”

Rada města pro uprchlické rodiny vyčlenila prvních padesát bytů.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail