Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovští strážníci vybavili ukrajinským dětem na ubytovně hernu

  • Havířov,

V městské ubytovně v Havířově žijí ukrajinské rodiny s desítkami dětí. Jeden z bytů je vyčleněn jako herna, kde si ale ratolesti neměly skoro s čím hrát. Městská policie proto uspořádala sbírku a místnost krásně vybavila.

Známe pořekadlo Kdo si hraje, nezlobí, platí za každé situace. Zvlášť, když děti bydlí v malých pokojích, jako tyto v ubytovně ve Střední ulici v Havířově-Šumbarku. Městská realitní agentura proto uvítala iniciativu strážníků, kteří se rozhodli, že ukrajinským dětem vybaví hernu.

Monika Krpelíková, MP Havířov: “První co bylo, když jsem tady viděla tu hernu nehernu, tak jsem se rozhodla, že to bude první věc, do které budeme nechci říct investovat, ale chtěli bychom jim to tady zpříjemnit, aby si měly kde hrát a s čím, protože to tady bylo úplně holé. Z těch peněz, které se vybraly, tak se udělal takový základní nákup. Nějaký nábytek, stan na hraní, aby děti měly své soukromí s tím, že děvčata udělala doma pořádek a přinesla hračky.”

Děti byly z herny ihned nadšené.

anketa: “Já tady budu chodit každý den.”
anketa: “Ráda kreslím, líbí se mi tady ten koberec, prostě všechno.”
paní Olga: "Myslím, že to je super, protože naše děti chodily tady do toho bytu, ale neměly nic. Děkujeme policii, protože tady máme mnoho hraček. Mohou si malovat.”

Strážníci chtějí dětem pomáhat i nadále a připravují pro ně na příští sobotu dětský den přímo v areálu městské policie.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail