Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čokoládová tretra je opět velkou motivací pro děti, na ty nejlepší čeká finále na Zlaté tretře

  • Havířov,

Poslední den v květnu se uskuteční v Ostravě jeden z nejstarších atletických závodů v Evropě Zlatá tretra, který je velkou motivací i pro děti v rámci běžeckého závodu Čokoládová tretra. Finále soutěže se uskuteční právě před diváky naplněného stadionu.

V jedenácti moravských městech se konala základní kola Čokoládové tretry. Běžecký závod pro děti od 6 do 11 let se tradičně uskutečnil i v Havířově.

Tomáš Kopecký, hlavní organizátor: "Letošní ročník je trochu nový v tom, že se omezil počet čtvrtfinálových kol. Samotný závod obsahuje běh na 60, 100, 200, 300 metrů podle věkové kategorie. Nejstarší kategorie 10 a 11letí budou házet ještě v zadním sektoru raketkou.”

Motivace pro děti byla velká, protože ty nejlepší se budou moci zúčastnit velkého finále na Zlaté tretře.

anketa: "Těším se na závod, chtěl bych postoupit do dalšího kola. Minulou sobotu jsem trénoval a měl jsem 21 tisíc kroků."
anketa: "Ráda sportuji a chci se alespoň někam dostat." Jak se těšíš na dnešní závody, myslíš, že máš natrénováno? "Myslím, že jo, protože dneska jsem v tělocviku běhala dvě kolečka.”
anketa: "Já jsem se přihlásila tady na Čokoládovou tretru, protože jsem chtěla postoupit a chci mít výkon nějaký. Já mám taktiku, že poběžím pomalu a tam, jak je to bílé auto, tak zrychlím. Šetřím síly a pak zrychlím, protože když některé děti poběží hned naplno, tak potom už nemohou na konci. Tak já mám jinou taktiku.”

Semifinále Čokoládové tretry se v Ostravě uskuteční 30. května. Finále pak v rámci hlavního programu Zlaté tretry.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail