Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se zapojily do myslivecké soutěže Zlatá srnčí trofej

  • Havířov,

Okresní myslivecký spolek Karviná uspořádal další ročník soutěže Zlatá srnčí trofej, na kterou se děti připravovaly v kroužcích se svými vedoucími. Vědomosti pak zúročily na zahradě ZŠ Zelená v Životicích.

Pro myslivecké spolky je nesmírně důležité, aby kladný vztah k přírodě měly zejména děti. V místních organizacích mohou navštěvovat myslivecké kroužky a do aktivit spjatých s ekologií a přírodou se také zapojují školy. Vyvrcholením všech získaných znalostí je pak pořádání soutěže Zlatá srnčí trofej.

Rostislav Král, kulturně propagační referent OMS Karviná: “Konečně po dvou letech, co nám zhatil covid, se můžeme tady sejít v krásném prostředí školy ZŠ Zelená a můžeme pořádat tuto soutěž venku. Máme tady pět disciplín. Jedna je střelba ze vzduchovky, potom poznávání rostlin, poznávání trofejí - lebek, poznávání preparátů a poznávání stop. A ještě byl test, který psaly jako první.”
Lucie Šumpichová , učitelka, ZŠ Zelená Havířov: “Jsme rádi, že můžeme navázat na spolupráci s mysliveckým sdružením i v této době, když už se všechna covidová opatření zrušila. Také jsme rádi, že pod vedením eko školy, pod sdružením naše Tereza můžeme podporovat děti v jejich venkovních činnostech a jsme rádi, že zájem o přírodu neustává a narůstá a že nemusíme děti k ničemu nutit i v sobotu.”
anketa: “Navštěvuji myslivecký kroužek v Albrechticích. Učili jsme se tam ty testy, opakujeme, chodíme do lesa, poznáváme zvěř a stromy a mám naši přírodu ráda, protože s ní žijeme. Jsem z myslivecké rodiny, kde je strejda, teta, taťka, děda, babička a všichni jsme prostě myslivci.”
anketa: “Dneska mi to jde dobře a jsem z Těrlicka a na soutěž jsem se připravoval, když jsem měl čas. Vzal jsem si test, někdy ke mě přišla mamka a učil jsem se. Ze vzduchovky doma střílím a hlavně moje záliba je biatlon.”

Do okresního kola se zapojilo na třicet dětí, které byly rozděleny do tří věkových kategorií. Na vítěze čeká krajské kolo. Ti nejlepší se pak zúčastní 52. národního ročníku Zlaté srnčí trofeje, kdy si své znalosti děti ověří v krásné krajině Beskyd.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail