Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovské děti se opět zúčastnily běžeckého závodu Čokoládová tretra

  • Havířov,

Poslední den v květnu se uskuteční v Ostravě jeden z nejstarších závodů v Evropě Zlatá tretra, který je velkou motivací i pro děti v rámci běžeckého závodu Čokoládová tretra. Finále soutěže se uskuteční právě před diváky naplněného stadionu.

V jedenácti Moravských městech se konala základní kola Čokoládové tretry. Běžecký závod pro děti od 6 do 11 let se tradičně uskutečnil i v Havířově.

Tomáš Kopecký, hlavní organizátor: "Letošní ročník je trochu nový v tom, že se omezil počet čtvrtfinálových kol. Samotný závod obsahuje běh na 60, 100, 200, 300 metrů podle věkové kategorie. Nejstarší kategorie 10 a 11letí budou házet ještě v zadním sektoru raketkou.”

Motivace pro děti byla velká, protože ty nejlepší se budou moci zúčastnit velkého finále na Zlaté tretře.

anketa: "Těším se na závod, chtěl bych postoupit do dalšího kola. Minulou sobotu jsem trénoval a měl jsem 21 tisíc kroků."
anketa: "Ráda sportuji a chci se alespoň někam dostat. Jak se těšíš na dnešní závody? Myslíš, že máš natrénováno? "Myslím, že jo, protože dneska jsem v tělocviku běhala dvě kolečka.”
anketa: "Já jsem se přihlásila tady na Čokoládovou tretru, protože jsem chtěla postoupit a chci mít výkon nějaký. Já mám taktiku, že poběžím pomalu a tam, jak je to bílé auto, tak zrychlím. Šetřím síly a pak zrychlím, protože když některé děti poběží hned naplno, tak potom už nemohou na konci. Tak já mám jinou taktiku.”

V rámci doprovodného programu Čokoládové tretry si užily zábavu děti všech věkových kategorií.

Tomáš Kopecký, hlavní organizátor: "Z pohledu dětí těch nejmenších a rodičů, já to vidím tak, že je to může přivést ke sportu, protože většina těch dětí ještě není zapsána v žádném oddíle, nechodí do žádného sportovního kroužku a úspěch, i neúspěch, samotný pohyb na této akci může přimět k tomu, někam se přihlásit a začít sportovat nějakým organizovaným způsobem. A samozřejmě pro ty, kteří už něco dělají, tak je to prokázání výkonnosti, i když výkonnost v tomto věku není podstatná. Ale prokázání toho, že když něco dělají, tak se to může pozitivně projevit.”Semifinále Čokoládové tretry se v Ostravě uskuteční 30. května. Finále pak v rámci hlavního programu Zlaté tretry.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail