Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí hasiči soutěžili v Havířově v požárním útoku a uzlové štafetě

  • Havířov,

Sbor dobrovolných hasičů Havířov-Město se stal organizátorem dalšího kola Mládežnické ligy okresu Karviná. Do soutěže v požárním útoku a v uzlové štafetě se zapojilo 9 družstev mladších žáků a 11 družstev starších žáků.

Lukáš Jurok, starosta SDH Havířov: “Požární útok ten se skládá ze sedmičlenného družstva, kdy každý člen má svůj úkol. Máme dva proudy, jeden rozdělovač, jeden bečkař, koš, spojař a strojník. Všichni vybíhají, spojí všechny hadice. Vyběhnou dopředu směrem na terče s vodou, sestříknout a tím se zastavuje čas.”

Například družstvu z Bohumína se dařilo a úkol splnili za 25 sekund.

anketa: “Učili jsme se to docela dost dlouho, prostě jsme to nějak zvládli.” A máš radost, že máte perfektní čas? “Jo.”
anketa: “Přijeli jsme z Chotěbuze. Budeme se snažit hodně a myslím, že to zvládneme. Útok bude asi lehčí, uzlová štafeta těžší.”
anketa: “Naše silná stránka si myslím, že bude strojník. Má to hodně natrénované, stejně jako proudaři, bečkař. Trénovali jsme včera delší dobu a jsme hodně připravení. Doufáme, že se dneska umístíme. Já tady chodím na tréninky už přes rok, ale kdysi jsme chodil do Orlové-Poruby a mám k tomu už citové pouto. Je to moje budoucí práce. Chci být hasič profesionální i dobrovolný.”

Tento člen havířovského družstva jak řekl, má k hasičům citové pouto. Bohužel, tak jako jiné sbory, i v Havířově kvůli covidu o některé členy přišli.

Lukáš Jurok, starosta SDH Havířov: “Větší míra dětí nám přestala chodit, ale pomalu se někteří začínají zase zapojovat. Stále to není na takové úrovni, jako před covidem. Děti nám odešly ze starších do dorostu, takže i tam nám ubyly, ale já myslím, že bude lépe.”

Rodiče, kteří by chtěli své děti přihlásit do sboru, naleznou veškeré kontakty na webových dobrovolných hasičů.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail