Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA získala od automobilky půl milionu korun na nákup potravin pro ukrajinské rodiny

  • Havířov,

Byl to dar shůry a na poslední chvíli. Tak komentuje pomoc humanitární organizace ADRA, která získala půl milionu korun na nákup trvanlivých potravin pro ukrajinské rodiny. Tašky si mohou běženci vyzvedávat v Havířově a Karviné.

ADRA od počátku války na Ukrajině pomáhá běžencům. Přitom spoléhá na solidaritu lidí. Dárců ale ubývá a už před měsícem hrozilo, že ukrajinským rodinám organizace nebude moci poskytnou to, co nejvíce potřebují - trvanlivé potraviny. Pomocnou ruku nabídla ADŘE automobilka.

Marcela Holková, vedoucí charitativních obchodů ADRA: "Dostali jsme půl milionu na to, aby se mohly nakoupit v Makru tady tyto potraviny. Zájem velký, ukrajinských občanů hodně, jíst se musí samozřejmě, takže jsme nevěděli co dál a byl to dar shůry. Společnost Hyundai tohle udělala a za to jim děkujeme.”

Organizace přesně eviduje, jak často si lidé pro pomoc chodí.

Zdeněk Soviš, dobrovolník ADRA: "Zjistili jsme, jakou mají potřebu a nastavili jsme rozdávání potravinové tašky na jednu za 14 dní. Přičemž pokud je rodina početnější od pěti a více lidí, mají nárok na dvě tašky."
anketa: "Já bych vám chtěla říct, že hodně děkujeme všem českým lidem za to, že nám pomáhají. Je krásné vidět, že pro nás dělají možné i nemožné. Děkuji vám.”

Některé ukrajinské ženy se staly samy dobrovolnicemi ADRY.

anketa: "Lidé kolem mě mi pomáhali a i já jsem chtěla jim pomáhat. Pomáhat bezplatně. Není mi příjemné, co se děje našim lidem. Jsem vděčná českým lidem za jídlo a veškeré věci.”

Potravinové tašky ADRA rozdává ve výdejně v Havířově a také v Karviné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy