Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bolest a šok, tak popisují zranění nehodu kolotoče v Havířově

  • Havířov,

Bolest, šok, úleva, když dorazila pomoc. Tak popisují sobotní zřícení kolotoče zranění, kteří se přišli bavit na Havířovské slavnosti. Poděkování patří zejména záchranným složkám, které na místo dorazily během pár minut po nehodě.

Sedm dětí a deset dospělých. Takový je počet zraněných při sobotní nehodě řetízkového kolotoče v Havířově.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Utrpěli převážně lehká nebo středně těžká poranění, převážně v oblasti končetin. Dva pacienti byli zraněni těžce.”

O velkém štěstí mohou mluvit tyto dvě sestry, které budou mít pár týdnu na nohách sádry. Děti popsaly, co jak celou havárii vnímaly a co se na kolotoči stalo.

Shanti Valjašek, zraněná dívka: “Jely jsme nahoru, potom to kleslo dolů a jely jsme ve velké rychlosti a najednou to kleslo o dost níž, že jsme to nečekaly. Pak tam byla ta pokladna, do které jsme narazily. Do té první jsme narazily lehce, ale o tu druhou jsem se úplně rozbila a zůstala tam viset. Jeden pán mě vzal a položil na trávník, pak tam přijeli hasiči, jeden mi na nohu dal dlahu a ovázal. Pak jsem jela sanitkou do nemocnice. Myslela jsem si, že to je sen. Bylo to nepříjemné. Za minutu nebo dvě přijely sanitky, hasiči a policie. Hned všechny ošetřili. Byla to rychlá akce. Děkuji všem za pomoc.”
Sofie Valjašek, zraněná dívka: “Té první budky jsem se dotkly jenom nohama, ale potom jsme narazily do druhé. Pak se to zastavilo. Bylo to nepříjemné, bolela mě noha a nemohla jsem chodit.”

Minuty hrůzy zažívala i jejich matka.

Kristina Polakovičová, matka zraněných dětí: “Je to skutečně šílené, jaká tam byla zranění a lidé leželi na lehátkách a byli zabalení do termofolií, aby neprochladli. Bylo tam hodně vážných zranění.”

Dokonalou souhru předvedly všechny záchranné složky, které pracovaly nacvičeným postupem pro hromadná neštěstí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy